Порошенко схвалив закон про фінансову реструктуризацію

Гроші
Юлія Обелець17 липня 2016 о 08:15514 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Порошенко схвалив закон про фінансову реструктуризацію
Президент України Петро Порошенко підписав закон про фінансову реструктуризацію.

Порошенко схвалив закон про фінансову реструктуризаціюПорошенко схвалив закон про фінансову реструктуризацію. Фото – zn.ua

Закон вводить механізм фінансової реструктуризації підприємств-боржників.

– Цей механізм повинен стати важливим інструментом врегулювання ситуації з проблемними кредитами банків, допоможе оздоровити банківську систему, сприяти відновленню платоспроможності підприємств, збереження робочих місць і сплату податків до бюджету, - вважають в Національному банку. Про це пише Українська правда.

Завдяки прийняттю закону банки зможуть зменшити кількість проблемних кредитів і спрямувати кошти на кредитування економіки. Процедура реструктуризації є добровільною: сторони мають право самостійно погоджувати питання про доцільність його застосування або використовувати інші механізми повернення заборгованості.

Закон визначає інституційну роль наглядової ради і секретаріату як спеціальних органів, що створюються для організації та проведення процедури фінансової реструктуризації та регламентують процес вирішення спорів в арбітражі.

Відповідно до положень закону міжвідомча наглядова рада буде включати представників Національного банку, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства юстиції.

Національний банк вважає закон про фінансову реструктуризацію дозволяє конвертувати 25% корпоративних боргів. Йдеться виключно про життєздатні підприємства, які за рахунок цього зможуть повернутися до економічної активності, забезпечити пожвавлення банківського кредитування в цілому.

Крім того, закон дозволить виконати зобов'язання України згідно з меморандумом з МВФ. Як відомо, 14 червня Рада прийняла в цілому закон про фінансову реструктуризацію.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter