Банки прогнозують пожвавлення кредитування

Гроші
Надія Труш20 січня 2016 о 17:07637 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Банки прогнозують пожвавлення кредитування
Українські банки очікують на відновлення кредитування протягом 2016 року.

Банки прогнозують пожвавлення кредитуванняБанки прогнозують пожвавлення кредитування. Фото avtovipgaz.com.ua

Такі очікування відображають результати опитування банків, проведеного Національним банком України за результатами ІV кварталу, йдеться на сайті Нацбанку.

У наступні 12 місяців прогнозується збільшення обсягів та поліпшення якості кредитів суб’єктам господарювання. Частка банків, які очікують зростання портфелю корпоративних кредитів протягом цього періоду, підвищилася до 57% із 45% наприкінці жовтня. А покращення якості портфелю передбачає 54% банків (у третьому кварталі таких було 39%).

Водночас збільшилась частка банків, які очікують на пожвавлення роздрібного кредитування, хоча здебільшого опитані все ще налаштовані скептично. За результатами третього кварталу лише 17% банків висловлювали оптимізм щодо зростання кредитного портфеля фізичних осіб. Наприкінці 2015 року позитивні прогнози озвучили 27% опитаних. На покращення якості кредитів фізичних осіб розраховує 58% опитаних проти 40% кварталом раніше.

Уперше за останні два роки в ІV кварталі банки вказали на пом’якшення цінових умов схвалення кредитних заявок. В свою чергу, зниження процентних ставок призвели до посилення попиту на кредити з боку як суб’єктів господарювання, так і фізичних осіб. Зокрема, таку тенденцію у корпоративному кредитуванні засвідчили 41% банків (порівняно з 19% за результатами третього кварталу). Найбільший приріст попиту суб’єктів господарювання спостерігався за кредитами МСП, короткостроковими кредитами та кредитами в національній валюті. Зростання попиту фізичних осіб стосувалося здебільшого споживчих кредитів.

Опитування про умови кредитування проводиться серед кредитних менеджерів 50 банків. Відповіді надали 48 банків, на які припадає 91% загального обсягу активів банківської системи.

До теми: Дружина Костянтина Жеваго увійшла в список топ-10 жінок українських мільйонерів

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter