Зиму проводжали, весну зустрічали: свято Масляної у Полтаві для дітей

Дозвілля
Ольга Матвієнко22 лютого 2015 о 16:262230 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Зиму проводжали, весну зустрічали: свято Масляної у Полтаві для дітей
У Прощену неділю і останній день Масляної в Полтаві влаштували свято для найменших.

22 лютого на майдані Незалежності в Полтаві було людно. Кілька сотень прийшли на свято, яке влаштувала громадська платформа «Нова Полтава». Конкурси, танці і пісні, аніматори, купа млинців – ось, що можна було знайти на святі.

Зиму проводжали, весну зустрічали свято Масляної у Полтаві для дітейСвято Масляної для найменших влаштували в Полтаві. Фото Ольги Матвієнко

Головні учасники дійства – маленькі полтавці. Кожна дитина, яка в цей день попросила пробачення на спеціальному бланку і кинула його до скриньки, отримала смайлик. Саме ці смайлики можна було обміняти на гарячі млинці із варенням із різних фруктів та ягід. Усього на святі роздали декілька сотень млинців.

– Я попросив пробачення в мами, бо іноді її ображаю, – говорить семирічний Михайло. Він прийшов на свято із родиною – мамою, татом і дворічним братиком Іваном. Його батьки говорять, що давно в місті не було подібних заходів саме для дітей.

Зиму проводжали, весну зустрічали свято Масляної у Полтаві для дітейПоцілити Млинцем у горщик міг кожен бажаючий. Фото Ольги Матвієнко

Розваг організатори підготували багато: на сцені виступали вихованці творчих колективів міста, а ведучі проводили цікаві конкурси – закидання млинців у макітру, перетягування канату, естафети та інші. Ті, хто не встиг взяти участь у конкурсі, міг у ті самі ігри пограти на площі.

Тут же серед натовпу можна було зустріти улюбленців дітей – клоуна, зовсім не страшну Бабу Ягу, гадалку, зайчика. Окрасою свята стала дівчина-весна.

– Ми просто гуляли і потрапили на таке свято. Зараз у країні, звичайно, не все спокійно, іде війна. Але для дітей свято – це добре, у них повинне бути яскраве дитинство, – поділилася враженнями полтавка Вікторія.

Наприкінці свята серед гостей свята провели розіграш цінних призів. Умови участі дуже прості – зі скрині із вибаченнями маленьких полтавців ведучі діставали по анкеті й називали ім’я. Відтак, діти не тільки поласували млинцями, а й повернулися додому не з пустими руками.

– Млинці надзвичайно смачні. Я дуже люблю із варенням, – сказала восьмирічна Аня. – Мама вже вдома смажила, але тут веселіше – і млинці є, і багато ігор. Я теж за конкурс отримала приз.

До слова, захід мав і благодійну мету. Дорослі, які не отримували смайлики на млинці, могли їх придбати. Проте ціна не була фіксованою – усі отримували млинець за будь-які гроші, які кидали до скриньки. усього за дві години назбирали 19127 гривень. Пізніше організатори передадуть ці кошти на потреби військових у зоні АТО.

Нагадаємо, що сьогодні святкували Масляну і на головній площі міста – Театральній.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter