У центрі Полтави виготовляють вуличні меблі

Дозвілля
Ольга Матвієнко11 липня 2015 о 13:012775 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У центрі Полтави виготовляють вуличні меблі
Хлопці та дівчата, чоловіки та жінки чаклують над старими дерев’яними піддонами.

Трохи більше десятка полтавців, озброївшись пилками, молотками, обценьками, рубанками та іншим столярним інструментом зібралися біля театру М. Гоголя на незвичайну акацію. Мета – створити із дерев’яних піддонів лавки та стільці.


У центрі Полтави виготовляють вуличні мебліБагато полтавців вперше працюють з деревом.

Організатори акції – громадський рух «ДивоВижні Полтава». На заході переважно зібралася молодь, дехто прийшов з дітьми. Дівчата вправно орудують пилками. Перехожі дещо здивовані незвичним видовищем зупиняються, з цікавістю роздивляються.

– Ми з родиною приїхали спеціально, щоб подивитися на те, як робитимуть лавки з піддонів. Сама до рук пилки не беру, бо вважаю, що це чоловіча робота, а я ж дівчинка, – посміхається полтавка Аліса.

Катерина впевнена, що зробити життя кращим, затишним і дивовижнішим під силу кожному. Жінка прийшла зробити лавку для своєї донечки Валі. Каже, працює з деревом вперше, тому таке заняття їй дуже цікаве.

– Ця ідея прийшла до нас з Києва. Тамтешня ГО «ДивоВижні» втілила в життя вже понад 70 проектів, – розповідає Ян Малюжко, один із організаторів «Майстерні вуличних меблів». – Основна наша мета – донести до людей, що ми самі відповідаємо за свій життєвий простір. Тому важливо бути активним, відповідальним та небайдужим. Навіть із старих, здавалося б віджитих речей можна зробити справжні чудеса.

Для того, щоб якомога більше полтавців дізналося про захід, організатори повідомили про нього через соціальні мережі, велику роль зіграло і «сарафанне» радіо. На заклик відгукнулося близько сотні людей, проте зранку прийшло небагато, тож сподіваються, що протягом дня кількість учасників заходу збільшиться. Піддони для майбутніх меблів подарували підприємці, інструменти організатори принесли свої, з дому.

– Кожен бажаючий може прийти, взяти старий піддон і зробити самостійну лавку, – коментує Ян Малюжко. – Також з цього матеріалу можна виготовити столи, тумбочки та інші меблі.

Захід триватиме до 15 години, тож у кожного ще є можливість долучитися до «Майстерні вуличних меблів» та зробити щось своїми руками. По закінченню лави пофарбують в різні кольори, частину зроблених своїми руками меблів організатори розставлять по місту, там, де не вистачає лавок, іншу – учасники заберуть додому.

На виготовленні меблів «ДивоВижні Полтава» зупинятися не збираються, планують втілити в життя проект «Добросусідство», для цього закликають полтавців через банери, які розвішають у під’їздах, знайомитися зі своїми сусідами та допомагати один одному в біді.

Читайте також: полтавці всю ніч дивилися короткомтеражки.

ТЕКСТ Ольга Правденко

ФОТО Ольга Матвієнко

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter