У полтавському дендропарку провели День здоров’я (фото)

Дозвілля
Ольга Правденко23 травня 2016 о 08:58863 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У полтавському дендропарку провели День здоров’я (фото)
Перевірити рівень цукру в крові, безкоштовно потренуватися із фітнес-інструтктором та проконсультуватися з лікарями можна було на цьому заході.

У полтавському дендропарку провели День здоров я (фото)Зарядка з фітнес-інструктором на свіжому повітрі

«Здоровим бути модно!» – під таким девізом цими вихідними у полтавському дендропарку провели День здоров’я.

Організатори заходу – ендокринологічна служба міста Полтави та партнери, які допомогли у проведенні, присвятили його боротьбі з цукровим діабетом. Перш за все полтавські медики намагалися довести що здоровий спосіб життя сьогодні – це вимога часу і запорука успіху. Тому для проведення свята не пошкодували сил, часу і коштів. На заході не було таких звичних для загальноміських заходів палаток із спиртним та шашликами, натомість усім присутнім дарували масу альтернативних корисних заходів. Адже організатори розбили кілька майданчиків, тож кожен міг обрати для себе те, що йому до вподоби. Відтак всі бажаючі могли безкоштовно перевірити рівень цукру в крові, проконсультуватися з лікарем-ендокринологом, поміряти тиск. Поряд – майданчики скандинавської ходьби, дієтології, ігор і спортивних естафет; тут же лікарі екстреної медичної допомоги вчили надавати першу допомогу. Батьки могли проконсультуватися з лікарями-дієтологами щодо харчування дітей, а всі бажаючі дізнатися про принципи правильного харчування. Малечу розважали професійні аніматори, які влаштовували веселі конкурси з подарунками. А фітнес-інструктор закликала всіх охочих до зарядки.

У полтавському дендропарку провели День здоров я (фото)Велосипеди напрокат давали безкоштовно

Ельвіра Кайдешева, міський ендокринолог Полтави, завідувач ендокринологічним відділенням 2 міської лікарні, каже, що в першу чергу хотіли показати полтавцям, що бути здоровим – це не так дорого, як здається.

Інформацію про захід поширювали через соціальні мережі та оголошення, які розвісили в поліклініках міста.

– Ми разом з нашими партнерами, зібралися, щоб подарувати цей вихідний нашим полтавцям, зробити максимум, для того, щоб вони були активними і здоровими. Мета нашого заходу – попередити розвиток такого складного захворювання, як цукровий діабет, – каже Ельвіра Кайдашева. – Зараз в Україні хворіє близько 1 мільйона 200 осіб на це захворювання, у світі 380 мільйонів осіб, а через 15-20 років за підрахунками фахівців, ця цифра збільшиться до 585 мільйонів хворих.

За словами Ельвіри Кайдашевої ризики розвитку цукрового діабету дуже прості: зайва вага, малорухомий спосіб життя, стрес. Утім все це можна змінити, якщо приділяти своєму здоров’ю хоча б кількадесят хвилин щодня.

У полтавському дендропарку провели День здоров я (фото)

Читайте також: Діабет не вирок, або Історії про повноцінне життя

– 20 хвилин ходьби на день чи активних занять спортом, зменшують ризик захворіти на діабет на 40%. Якщо до цього додати правильне харчування, позитивні емоції, радість від спілкування з друзями, нові знайомства – в наших силах знизити розвиток діабету на 80-90%, – наголосила лікар-ендокринолог.

На жаль лікарі констатують, що цукровий діабет ІІ типу останнім часом значно помолодшав: якщо раніше його здебільшого виявляли в людей старше 40 років, то тепер все частіше на нього хворіють люди віком до 30 років, і навіть діти. Це зайвий доказ тому, що зростає кількість осіб із зайвою вагою та тих, хто мало приділяє часу заняттям спорту.

Юлія Замісюк, лікар-ендокринолог Полтавської першої міської клінічної лікарні, зазначила, що часто трапляються випадки, коли люди хворіють на цукровий діабет і тривалий час про це навіть не здогадуються.

– Для того щоб не запускати хворобу, можна прийти в будь-яку лабораторію за місцем проживання і здати аналіз крові на цукор. Оптимальний рівень цукру в крові 3,3-5,5 ммоль на літр. Якщо рівень цукру підвищений – це ще не означає, що виявлений цукровий діабет. Обов’язково треба прийти до лікаря-ендокринолога, який призначить додаткове обстеження, – говорить Юлія Замісюк.

Лада Григор’єва, керівник навчального центру, спеціаліст з фізичної культури, інструктор скандинавської ходьби, приїхала до Полтави з Харкова, аби провести для гостей заходу майстер-клас із скандинавської ходьби.

– Скандинавська ходьба – це ходьба із спеціальними палицями, під час якої задіяна велика група м’язів. Її особливістю є те, що вона підходить навіть для людей, які мають проблеми із суглобами; спеціальна техніка та палиці є додатковою опорою, завдяки цьому знімається навантаження із суглобів, витягується хребет, активно працюють кисті рук, прекрасно спалюються кілокалорії. Щоб бути здоровим – достатньо ходити 20 хвилин на день із швидкістю 6 кілометрів на годину. При цьому протягом місяця зменшиться вага та нормалізується робота серцево-судинної системи, – розповіла про особливості цього виду спорту Лада Григор’єва.

До слова, до акції приєдналися полтавські велолюбителі, які приїхали в Дендропарк сім’ями.

– Ми постійно вибираємося на заходи, які проводять на свіжому повітрі. Їхнім пошуком займається моя дружина Олена. Та й загалом ведемо активний спосіб життя, на вихідних багато їздимо на велосипедах, не самі, а з сином, – розповів Антон велосипедист, який разом з родиною приїхав у дендропарк.

Окрім того всі, хто не побоявся прогнозованого дощу, мали нагоду не лише змістовно і корисно провести час, а й помилуватися красою дендропарку, подивитися на його жителів, у пергу чергу чорних та білих лебедів.

Організатори сподіваються, що подібні акції стануть постійними і надалі на них приходитиме все більше людей.

Довідково:

Діабет – одна з головних проблем сучасності, яка може призвести до інвалідності втрати працездатності, тяжких ускладнень. Майже половина хворих на діабет знаходиться у віковій категорії 40-59 років. Кожні 10 секунд у світі стає на двох хворих на цукровий діабет більше.

До теми: До Всесвітнього дня діабету полтавські ендокринологи подарували пацієнтам «Годину здоров’я»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter