Полтаву прикрасили великодні дерева

Дозвілля
Ольга Матвієнко17 квітня 2015 о 14:102611 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтаву прикрасили великодні дерева
В обласному центрі відбувся фестиваль «Великодня писанка».

Сьогодні, 17 квітня, центр Полтави розквітнув великодніми деревами. На Театральній площі відбувся міський дитячий фестиваль «Великодня писанка». Участь у ньому взяли вихованці дитячих садочків, загальноосвітніх шкіл, центрів естетичного виховання та позашкільних закладів освіти. Родзинкою фестивалю став конкурс на краще «Великоднє дерево». У ньому взяли участь 43 заклади.

Полтаву прикрасили великодні дереваВеликодні дерева представили 43 навчально-виховні заклади Полтави. Фото Юлії Деркач

Конкурсні роботи розмістили безпосередньо перед театром імені М. В. Гоголя.

– Це дерево робили учні нашої школи – від найменших до старших, а також вчителі. Робили і хлопці, і дівчата. Усього на цьому дереві близько 50 елементів – яйця, пташки, – розповіла Каріна Половинка, учениця 10 класу школи № 10 імені В. Г. Короленка. Крім великодніх яєць дерево цієї школи прикрашає карта України, виконана із дроту, обмотаного нитками патріотичних кольорів. Це дерево принесло школі № 10 друге місце у конкурсі.

Не менш відповідально до завдання поставилися і в Полтавському міському центрі позашкільної освіти.

– Весна - це відродження, початок нового життя і наше дерево символізує це відродження. На ньому є основні елементи: по колу розташовані основні символи писанкарства – дерево життя, сонце, безкінечник, є птахи, які прилітають до нас із вісточкою про весну. Головне – писанки, зроблені руками дітей, адже немає нічого, що несло б більше тепла і позитивної енергетики, – розповіла про дерево від Полтавського міського центру позашкільної освіти завідувач відділу Олена Копил.

Полтаву прикрасили великодні дереваКомпозиція Полтавського міського центру естетичного виховання. Фото Юлії Деркач

Величезну композицію, яка показує не тільки великоднє дерево, а й представляє роботи усіх вихованців принесли на фестиваль від Полтавської художньої школи. У виготовленні великоднього дерева, за яке на конкурсі вибороли друге місце, використовували новітню техніку. Детально про експозицію розповів Дмитро Білокінь.

– Це композиція, яку робив колектив Полтавської дитячої художньої школи. Використовували різні техніки: як класичні – гобелен, ткацтво, писанкарство, так і новаторські. Наприклад, дерево у нас плетене із паперу. Всередині знаходиться каркас із гілочок, а зверху обплетене джутами із паперу, виходить досить цікава структура, схожа на кору дерева, – розповів він.

Читайте також: На Великдень Полтава ярмаркувала два дні, щоб зібрати гроші для АТО

Не дивлячись на те, що фестиваль відбувався у робочий день, на площі було досить людно. Приєднався до святкування і міський голова Олександр Мамай. Він, як голова журі, обійшов не тільки конкурсні роботи, а й ятки, на яких діти із різних навчальних закладів представили тематичні великодні вироби на продаж. Виручені на фестивалі гроші передадуть на потреби бійців АТО. Представникам кожного закладу Олександр Федорович вручив пам’ятні медалі про участь у фестивалі. Кожен колектив отримав ще й фото.

– Цього разу, оскільки фестиваль, то фото безкоштовне, – жартував міський голова.

Полтаву прикрасили великодні дереваПам’ятна медаль фестивалю "Великодня писанка". Фото Юлії Деркач

За підсумками конкурсу «Великоднє дерево» жоден із учасників не пішов без подарунку. Ті колективи, які не посіли призові місця, отримали подарунки за участь. Та і переможців за кожне місце було не по одному. Перше місце посіли учні загальноосвітньої школа № 20 та Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І. П. Котляревського. Гран-прі виборов Полтавський спеціалізований навчально-виховний комплекс № 86.

Протягом свята полтавці мали змогу не тільки подивитися на конкурсні роботи, а й долучитися до створення загального великоднього дерева, написавши на паперових писанках власні побажання. Звичайно, найбільш популярним стало побажання миру Україні.

Полтаву прикрасили великодні дереваПолтавці долучалися до створення спільного дерева із побажаннями. Фото Юлії Деркач

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter