Полтавцям подарували вечір пам'яті «Чорнобиль: новий відлік часу» (фото)

Дозвілля
Юлія Обелець26 квітня 2016 о 17:391312 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавцям подарували  вечір пам'яті «Чорнобиль: новий відлік часу» (фото)
Відбувся вечір-реквієм в пам'ять про тих, кого торкнулась Чорнобильська трагедія.

Сьогодні, 26 квітня, минає 30 років від вибуху на ЧАЕС. В цей день в обласному центрі проходили різні заходи. Зокрема у міському Будинку культури відбувся вечір пам'яті «Чорнобиль: новий відлік часу», який організувала міська влада.

Полтавцям подарували вечір пам'яті Чорнобиль новий відлік часу (фото)

– Це не розважальна програма, а вечір-реквієм у пам'ять про тих, хто був на пожежі під час ліквідації Чорнобильської АЕС, – зауважила Світлана Тарашевська, заступник міського голови Полтави. – На захід завітало багато учнівської, студентської молоді, воїнів АТО і їхніх сімей. Останні самі виявили бажання прийти, оскільки їм так само болюча ця тема, вони теж боронили країну від біди.

Окрім молоді, у залі помітно чимало й осіб у віці. Зі сцени звучить трагічна гнітюча музика, сумним голосом переповідають ті страшні події, які стались 30 років тому. Від почутих фактів, які тоді приховувались від населення, дехто починає плескати в долоні. Після кількох виступів танцювальних колективів, на екрані показують кадри самої аварії й процесу її ліквідації. Озвучують наслідки Чорнобильської аварії.

Полтавцям подарували вечір пам'яті Чорнобиль новий відлік часу (фото)

Серед глядачів і ті, кому є що згадати з побаченого власними очима.

– У зоні відчуження я був 1987 року, десь два місяці, – розповів ліквідатор Олександр Босенко. – Тоді мені було 38 років. В мої задачі входило патрулювання 30-кілометрової зони, супроводжувати радіоактивні вантажі й нести цілодобову службу. Чого ми там лише не бачили. Своїми ніжками обходили всю 30-кілометрову зону. Все було закинутим. В одному з сіл залишилось на стільці корито, як залишили люди, так воно й стояло. Ми отримали тоді завдання будь-якою ціною закрити реактор. Ми зробили все, що могли. Найстрашніше нині те, що він досі залишився в небезпечному стані.

До теми – У Полтаві нагородили ліквідаторів аварії на ЧАЕС, відкрили оновлену експозицію в музеї і презентували книгу та фільм

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter