Де люблять та хочуть відпочивати полтавці – популярні туристичні напрями

Дозвілля
Ольга Правденко7 липня 2016 о 14:101183 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Де люблять та хочуть відпочивати полтавці – популярні туристичні напрями
Яким туристичним напрямкам надають перевагу полтавці, чи змінилися їхні пріоритети після подорожчання долара та чому не хочуть відпочивати в Україні – про це ми говорили в інтерв’ю з директором туристичного агентства «World travel» Лілією Остапченко.

Де люблять та хочуть відпочивтаи полтавці – популярні туристичні напрямиЛілія Остапченко

– Пані Ліліє, який найпопулярніший напрямок для відпочинку обирають полтавці цього літа, зокрема ті, котрі звикли відпочивати за кордоном?

– Безперечним топовим напрямком цього року є Туреччина. Нині вона пропонує дуже хорошу ціну на відпочинок, оскільки втратила російських туристів. Тому Україна стала найбільш бажаним туристичним ринком для Туреччини. Через відсутність росіян в одній Анталії ( місто-курорт розташоване біля Середземного моря у Туреччині, прим. авт.) закрилося 1400 готелів. А ті готелі, які продовжують працювати приваблюють клієнтів, як тільки можуть. Влаштовують для відпочивальників багато акцій. Приміром, у цьому році в Анталії з квітня до жовтня проходить Міжнародна виставка із садівництва квітів та рослин «EXPO 2016 Antalya». Одна з тематик виставки – «Квіти і діти». Це один з найбільших заходів на тему квітів і садівництва у світі. 16 липня футбольний клуб Туреччини запрошує на благодійний футбольний матч видатних гравців світу, серед яких Мессі і Марадонна, матч відбудеться в Анталії. І це лише 2 приклади з безлічі. Та, попри привабливі пропозиції, полтавці все ж економлять: або вибирають менший готель, або менше днів для відпочинку. А ті, хто звик їздити відпочивати за кордон 2-3 рази на рік, тепер відпочивають раз на рік. Але все-одно пріоритети не змінюють.

Відпочинок у Туреччині для двох осіб на 7 днів коштуватиме в середньому 15 тисяч гривень (враховано все: переліт, харчування, проживання у готелі).

– Чи не бояться українці їхати в Туреччину, адже останнім часом там відбувається багато терактів?

– Терактами нашого туриста не залякаєш. Ми, мабуть, за останні роки вже так звикли до війни, що перестали її боятися.

– А як щодо внутрішнього туризму, зокрема подорожей Полтавщиною?

– На хвилі патріотизму збільшилася кількість бажаючих подорожувати рідним краєм. Тому попит на внутрішній туризм в останні роки зріс. Маємо багато запитів на подорожі Полтавщиною, адже в нас чимало цікавих місць – Березова Рудка, Диканька, Гоголеве, Опішня… У мене є друзі, які готові стати волонтерами і проводити екскурсії для туристів. Але я не можу нічого запропонувати людям, котрі хочуть подорожувати Полтавщиною – у прославлених місцях немає сервісу, немає нормально налагодженого трансферу, немає готелів та хостелів, недорогих кафе чи їдалень. У нас бракує спеціалізованих напрямків, спеціальних послуг, як це є, наприклад, у туристичних місцях Прикарпаття та Закарпаття.

До теми: Влада Полтавщини замість пояснення, що робить для розвитку туризму, радить дізнаватися це самим

– В Україні є прекрасне Чорноморське узбережжя. Чи налагоджена там туристична інфраструктура?

– Теж саме стосується і чорноморського ринку, який я вивчала, як альтернативу Туреччині. Для цього вибрала найбільший курортний комплекс у Затоці, який працює за турецькою системою «все включено». Система турецька, але такого сервісу, як в Туреччині немає. У нас, на жаль, власники турбаз та готелів працюють і далі за системою «а може й до мене приїдуть». У 2016 році здають новозбудовані корпуси у «совдепівському» стилі. Не вистачає досвіду, немає в кого вчитися, але зате всі чекають надприбутків. При цьому, яке красиве море в Затоці! Ми спостерігали там з пляжу за дельфінами. Це рідкість – так близько бачити дельфінів! В інших країнах за можливість подивитися на них туристів за великі гроші везуть у море, далеко від берега.

Як можна відправити туриста в Затоку, якщо там вже потонуло 4 людини, бо немає рятівників на пляжі, а місцева влада нічого не робить для налагодження інфраструктури. Хочуть обладнати сучасну набережну, але починаються сварки з власниками кіосків. Ніхто не хоче розвиватися, всі лише мріють брати участь в дерибані бюджетних грошей.

– Невже у нас немає жодного готелю на Чорноморському узбережжі з якісним сервісом?

– Якщо брати готель в Україні з якісним сервісом, то там і ціна буде така, як в Туреччині, і навіть вища. Але таких готелів у нас дуже мало, є кілька в Одесі.

– Пані Ліліє, останніми роками серед туристів став популярним відпочинок у Карпатах. Чи люблять цей напрямок полтавські туристи?

– Я б не сказала, що полтавці полюбляють їздити в Карпати влітку. Проте я спілкуюся із колегами з київських туристичних агенцій, вони розповідають, що в столиці дуже великий попит на відпочинок у Карпатах, на Шацьких озерах.

– А як щодо відпочинку в Єгипті і Тунісі?

– Цей напрямок не дуже популярний улітку, бо там у цю пору спекотно. Хоча раз на тиждень з Києва летить літак в Єгипет і він майже повністю «забитий» і ціни практично однакові з турецькими. Хоча в Туреччину туристи літають щодня: по 3-4 літаки.

– Окрім традиційних Туреччини та Єгипту, є інші країни з морським узбережжям, де охоче відпочивають мешканці обласного центру?

– Останні два роки через те, що знижується чек витрат, туроператори знаходять нові напрямки. Вони недорогі і ще не дуже популярні. Це зокрема Албанія – 10 днів 300 євро з людини. Але ця країна для мене «темна конячка», бо за часів соціалізму Албанія була найбільш відсталою на Балканах. Нових готелів там немає, лише оновлюють старі.

Цього року на Болгарію, яка завжди була популярна в полтавців, великий попит у росіян. Ще у травні курорти Золотих Пісків на увесь сезон забронювали росіяни. У цій країні є хороші готелі, на рівні Туреччини, туди досить проста віза. Та я не скажу, що Болгарія зараз – це топовий напрямок у мешканців Полтави. Цей рік – рік Туреччини. Тому нині через Полтаву в Болгарію їздить лише один автобус два рази на тиждень, а от у Туреччинну є лише переліт (не з Полтави).

– Які екзотичні тури пропонують полтавські туроператори?

– З минулого року дуже популярний новий напрямок – Танзанія. Багато полтавців цього року обрали Занзібар (архіпелаг, який входить до складу Таназанії на правах автономії, прим.авт.). Є клієнти, які надають перевагу лише Індії, наприклад Гоа, або ж Шрі-Ланці. Але Шрі-Ланка – це відпочинок не для бідних, вона дорожча, ніж Індія. Доволі часто літають у країни Карибського басейну. Серед полтавців є попит на відпочинок в Домінікані, на Кубі та у Мексиці, втім не так багато людей можуть собі дозволити це. Переліт туди чартерними рейсами, тому дорогий. Бронювати квитки на переліт туди треба ледь не за півроку. Екзотичні тури – для тих, хто не хоче сидіти на місці і просто купатися в морі чи басейні.

– Чи популярні тури в країни ЄС?

– Я думала, що цього року цікавість зменшиться, бо нас увесь час «годують» безвізовим режимом. Та практика свідчить, що цікавість нікуди не зникла. Люди звертаються за допомогою у виготовленні робочих, туристичних віз. Але останнім часом дуже багато відмов від консульств. У цьому році українцям у візах відмовляє навіть лояльна Угорщина.

Подорожі в країни ЄС – це переважно автобусні тури, які ми пропонуємо до свят. Найкраще бронювати ці тури завчасно, чим раніше забронюєш, тим буде дешевше. Найпопулярніший напрямок – Угорщина-Чехія. Зовсім небагато туристів обирають Скандинавію. Але це дорогі тури, навіть якщо їхати автобусом. Однак цей напрямок в Україні не «простоює». Але з Полтави за багато років моєї роботи не більше 10 осіб обрало для відпочинку Скандинавію.

До теми: Відпочиваємо на морі: скільки коштує, як доїхати та чому віддають перевагу

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter