КОВАЛІВСЬКИЙ ГОЛОВА ЗАСТОСУЄ В СВОЄМУ СЕЛІ ДОСВІД ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД НІМЕЧЧИНИ

12 квітня 2016 о 22:16976 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 КОВАЛІВСЬКИЙ ГОЛОВА ЗАСТОСУЄ В СВОЄМУ СЕЛІ ДОСВІД ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД НІМЕЧЧИНИ
12 квітня 2016 року представники органів влади та місцевого самоврядування Полтавщини (серед яких і мій брат Олександр Бублик) у Німеччині зустрілася з представниками Центру компетенцій зі співробітництва територіальних громад.

З учорашнього дня і до 18 представників органів державної влади та місцевого самоврядування Полтавщини перебувають у навчальній поїздці у Німеччині. Серед них і мій брат, Ковалівський сільський голова Олександр Бублик.

Ковалівська територіальна громада досягла вже певних успіхів у залученні коштів і управлінні своїм господарством. Але завжди варто вчитися в тих, кому вдалося зробити ще більше. І досвід територіальних громад Німеччини є дуже цінний як для Ковалівки, так і для подібних громад Полтавщини.

Проект «Реформа управління на сході України» реалізується Німецьким Товариством Міжнародного Співробітництва (GIZ), яка вже допомагала Ковалівці ґрантом у 25.000 євро.

Сьогодні делегати відвідали Центр компетенцій зі співробітництва територіальних громад міста Вісбаден та Співробітництво з питань стягування податків/зборів міста Таунусштайну.

Німецькі колеги пояснили як саме у них проходила робота з об’єднання територіальних громад і як триває наразі їхня підтримка.

Центр компетенцій зі співробітництва територіальних громад міста Вісбаден знаходиться у землях Гессену. На цій території проживає 426 територальних громад. У найбільшій з них — 700.000 мешканців, у найменшій — 600, а в середньому — 14.000.

Гесенський земельний уряд запровадив фінансову допомогу об’єднаним територіальним громадам. Головні напрями, які підтримувалися: будівництво, спільні підприємства громад з відновлювальної енергетики, забезпечення швидкісним інтернетом. Громади у сільській місцевості Гессену повинні об’єднуватися, тоді вони отримують субсидії. У 2015 році на такі субсидії було виділено 2,2 млн євро.

Співробітництво з питань стягування податків/зборів міста Таунусштайну теж знаходиться в Гессені. Тут делегації розповіли про досвід у впровадженні спільного фінансового планування територіальних громад, який вони можуть використати на Полтавщині.

Маю надію, що Олександр Бублик застосує отримані від німецьких посадовців знання на благо рідного села і ковалівчан, які чекають його повернення.