Хто ініціює встановлення загальнобудинкових лічильників: НКРЕКП чи Полтавагаз?

12 березня 2016 о 10:2530091 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Хто ініціює встановлення загальнобудинкових лічильників: НКРЕКП чи Полтавагаз?
Висновки із зустрічі представників ПАТ "Полтавагаз" з представниками ОСББ і ЖБК

Сьогодні був присутнім на зустрічі представників ОСББ і ЖБК з представниками ПАТ "Полтавагаз" в Полтавській ОДА.

Основним питанням, що розглядалося, було встановлення загальнобудинкових вузлів обліку газу. Зрозуміло, що люди обурені таким вирішенням питання обліку недешевого енергоносія. Адже загальнобудинковий лічильник усереднює споживання в будинку і це неодмінно призведе до соціальних конфліктів серед мешканців. Облік для того й запроваджується, щоб кожен сплачував за себе, за свій обсяг спожитого, а не розплачувався за сусіда. Присутні намагались вияснити на підставі яких законів чи постанов відбувається встановлення таких лічильників, хто є ініціатором. Представники Полтавагаз пояснили, що діють на основі інвестиційної програми газорозподільного підприємства ПАТ "Полтавагаз", котру їм начебто направила вищезгадана комісія. Я попросив назвати відповідний документ. Далі дивимось коротеньке відео.

Добре, почули. Відкриваємо Постанову НКРЕКП №3831 від 19 листопада 2015 року і бачимо

що в ній жодного слова про загальнобудинкові вузли обліку газу. Але й бачимо, що кошторис програми зменшено за три з "хвостиком" мільйона гривень. Зверніть увагу на формулювання: НКРЕКП не затверджує, а схвалює інвестиційну програму. А хто ж тоді її затверджує? Знаходимо відповідну сторінку на сайті ПАТ "Полтавагаз" і бачимо, що затверджує програму Голова правління Гринчак Ростислав Іванович. Тобто розробляє і затверджує програму ВАТ "Полтавагаз", а НКРЕКП схвалює.

Після цього представник Полтавагазу почав апелювати до Кодексу газорозподільних систем в якому в п.5 розділу IX говориться:

"1. За ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ та за їх рахунок в багатоквартирному будинку (гуртожитку) або на групу будинків (гуртожитків), мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання, або для цілей складання загального балансу споживання природного газу може бути організований та встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу.
Балансоутримувач (управитель) не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ."

Як бачимо, встановлення загальнобудинкових вузлів обліку є правом, а не обов'язком ПАТ "Полтавагаз".

Виходячи з того, як активно представники Полтавагазу намагались довести, що загальнобудинкові вузли обліку вони встановлюють за вказівкою НКРЕКП, маю таке припущення: менеджмент ПАТ "Полтавагаз" зрозумів, що є можливість зекономити декілька мільйонів гривень і вирішив ініціювати встановлення загальнобудинкових лічильників замість поквартирних. Але бажання брати на себе відповідальність за таке антисоціальне рішення не мають.

Зрозуміло, що для гуртожитків такий облік абсолютно прийнятна схема, але для звичайних багатоквартирних будинків загальнобудинковий вузол обліку це даремно витрачені кошти.

Тому, панове працівники ПАТ "Полтавагаз", закликаю вас бути в першу чергу громадянами, а вже потім працівниками організації-монополіста і не приймати не зважених, не прийнятних для людей рішень.

Прошу депутатів усіх рівнів звернути увагу на цей конфлікт інтересів і захистити своїх виборців від надто економного монополіста.