Декілька слів з приводу прийняття присяги патрульними поліцейськими

5 березня 2016 о 21:111264 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Декілька слів з приводу прийняття присяги патрульними поліцейськими
Удачі, вам, хлопці й дівчата! Не підведіть!

Мешканці міста давно чекали на цю подію. Хто з оптимізмом, хто з скептичним настроєм. Як би там не було, але нова поліція це дійсно зміна системи. Її ефективність вже показала діяльність патрульної поліції в інших містах України. І це не дивно, бо відбір і тренування поліцейських відбувались за новими, схваленими іноземними партнерами України, принципами і правилами. Знаю це не з розповідей, а з власного досвіду, оскільки брав участь і у відборі кандидатів і у відборі тренерів, знайомився з програмою підготовки. Подивіться на обличчя цих хлопців та дівчат, зазирніть їм в очі. Вони втомлені від інтенсивних тренувань, але вони горять бажанням служити людям в кращому розумінні цього поняття.

Безумовно, їм буде дуже важко. Адже потужний тиск вони відчуватимуть з багатьох сторін. Це завищені очікування одних громадян і нездоровий скептицизм інших, це опір інших підрозділів правоохоронної системи, в яких ще працює величезна кількість старих кадрів з совковою психологією. Це тиск тих, хто розуміє, що нічого іншого, ніж брати хабарі, він не вміє і намагається усіма силами й засобами зупинити реформування, бо воно викине його на вулицю. Це тиск несвідомих полтавців, котрі будуть пропонувати хабарі. Вистоять не всі. Хтось зламається психологічно, хтось не втримається від хабара, хтось не витримає навантажень. Це буде. І це нормально. Їх місце займуть інші, знову ретельно відібрані і навчені. Головне, що робота поліції тепер оцінюється не по кількості складених протоколів, не по кількості затримань, а по рівню довіри людей до системи. Тому ми повинні активно підтримувати правильні дії і нещадно викорінювати не прийнятні. Звісно, це все суб'єктивні поняття, але загальна статистика покаже справжню картину. В кінці кінців, ми повинні довіряти новим поліцейським, адже вони натреновані на взаємну довіру.

На запуску патрульної поліції реформування не закінчується. Вже в червні на полтавських поліцейських інших підрозділів очікує атестація, яку будуть проводити теж за новими принципами з участю представників громадських організацій. Тож долучайтесь панове, бо лише громадський тиск, лише участь громади забезпечить успіх реформування правоохоронних органів.