Верховна Рада дозволила військовим розривати безстрокові контракти

АТО
Юлія Обелець13 липня 2016 о 08:02632 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Верховна Рада дозволила військовим розривати безстрокові контракти
В зоні неоголошеної війни знаходиться близько 20 тисяч людей, які на початку АТО уклали контракти і досі не можуть звільнитися.

Верховна Рада дозволила військовим розривати безстрокові контрактиВерховна Рада дозволила військовим розривати безстрокові контракти. Фото – vidia.org

Верховна Рада прийняла закон 4689, який дозволяє військовим, які на початку АТО уклали контракти «до завершення особливого періоду» розірвати або укласти такі контракти заново.

За відповідне рішення після декількох спроб проголосували 233 депутати, повідомляє Українська правда.

Виступаючи перед голосуванням з трибуни, одна з співавторів документу, депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум заявила, що наразі на фронті служать близько 20 тисяч людей, які на початку АТО уклали такі контракти і досі не можуть звільнитися.

– У нас наразі є з вами більше 20 тисяч військовослужбовців, які пішли під час першої хвилі мобілізації добровольцями в армію, уклали контракт на так званий строк до завершення особливого періоду, тобто до завершення АТО, тобто, фактично, безстроково. До сих пір вони служать в армії. Вони вже бачили неодноразово людей, які туди приходять на шість місяців, на 12 місяців, на 18 місяців. Всі інші мають право зупинити свої контракти … а ці інші 19 з лишнім тисяч людей не мають права цього зробити, – сказала вона.

У свою чергу представник профільного комітету Тарас Пастух, виступаючи з трибуни, заявив, що цей закон обминув увагою військових, які у 2012-2013 році уклали контракт на три роки.

– Наше законодавство передбачає, що з моменту настання особливого періоду дія таких контрактів автоматично продовжується. І ми вже маємо на сьогодні практику, коли військовослужбовців, відслуживши три роки, вже служать понаднормово більш ніж два роки, – сказав він.

У зв'язку з цим він запропонував поправку про те, щоб після завершення контракту його дія продовжується на період до оголошення демобілізації, але не більше, ніж 12 місяців. Ця поправка також була врахована при голосуванні.

Читайте також – В аптеках «Полтавафарм» ветеранам та учасникам війни ліки продають зі знижкою

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter