При яких захворюваннях варто звернутися до гастроентеролога: поради полтавцям

Травна система
8 березня 2014 о 16:303173 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 При яких захворюваннях варто звернутися до гастроентеролога: поради полтавцям
Людський організм схожий на годинник: якщо одна деталь пошкоджена, ламається увесь механізм.

При яких захворюваннях варто звернутися до гастроентеролога. Фото www.doctor-klin.ruПри яких захворюваннях варто звернутися до гастроентеролога. Фото www.doctor-klin.ru

Помітити збій неважко, а от знайти причину – уже справа професіоналів. Початок весни – час, коли наш організм виснажений через недостатню кількість вітамінів, «важку» їжу та малорухомий спосіб життя. Особливо ж страждають травна система та печінка. У таких випадках по допомогу слід звертатися до лікаря-гастроентеролога.

Гастроентерологія вивчає усі органи травної системи, їхню будову, функції, захворювання, а також методи лікування.

Які органи лікує гастроентеролог:

– стравохід;

– шлунок;

– кишечник;

– печінку;

– підшлункову залозу.

Та найбільше у людському організмі, який виконує складні й безперервні процеси, страждає печінка.

– Печінка – унікальний орган, який знешкоджує все те, що потрапляє в організм, все те, що ми їмо, п’ємо, чим дихаємо, – розповідає терапевт Тетяна Варвинська. – Крім того, всі збудники, віруси, бактерії виробляють токсини, які вражають організм.

Печінка відповідає за відновлення. Отож, головне завдання під час лікування печінки – максимально допомогти їй справлятися з навантаженням.

Дискомфорт у роті – симптом хворої печінки, а печія – шлунка.

Про захворювання печінки та шлунка може розповісти дискомфорт в роті та поява незвичних для організму відчуттів, приміром, біль у боці, неприємний присмак у роті.

– Якщо у людини сухість у роті, гіркота, біль у правому підребер’ї, відрижка – це головні ознаки хворої печінки, – зазначає Тетяна Павлівна. – Про проблеми зі шлунком свідчать відрижка, печія, болі в епігастральній області. Болі в животі, здуття, нерегулярне випорожнення – це захворювання кишечнику. Будь-який з цих симптомів варто перевірити у гастроентеролога.

Печінка може страждати на вірусні ураження, наприклад, гепатити, і невірусні – нежирова і жирова інфільтрація. У свою чергу, жирова інфільтрація буває алкогольна і неалкогольна, в результаті зловживання алкоголем та на фоні неправильного харчування, контакту з хімічними речовинами, частим вживанням ліків.

Профілактика хвороб печінки – не лише справа лікарів

Найефективнішою профілактикою захворювань печінки є максимальне зниження шкідливих впливів на неї. Перш за все, варто налагодити свій раціон: замінити жирне м’ясо, солодощі, тваринні жири, алкоголь, копченості, гострі приправи на овочі та фрукти, багаті пектинами. Високий вміст пектинів, які сприяють виведенню токсинів, – в морських водоростях, яблуках, айві, гарбузі. Також корисні для печінки буряк, кукурудза, кабачки, капуста, листова зелень; з напоїв – настій шипшини, зелений чай,морквяний сік, мінеральна вода. Але під час великих навантажень на печінку за призначенням лікаря доводиться вживати медикаменти.

– Допомогти печінці можуть препарати, які називаються гепатопротектори, – говорить Тетяна Варбинська. – Саме ними ми достатньо часто користуємося. Їх велика кількість: є рослинного та синтетичного походження. Для очистки призначаємо спеціальні детоксиканти, які підтримують печінку, та гепатопротектори, які покращують її функцію.

Гепатопротектори – лікарські препарати, які підвищують стійкість печінки до впливу патологічних факторів та відновлюють її функції під час різних пошкоджень. Гепатопротектори класифікують так: препарати рослинного і тваринного походження, ті, які містять амінокислоти і есенціальні фосфоліпіди, також бувають гепатопротектори синтетичного походження.

Детоксиканти – це природні або синтетичні речовини, які знешкоджують токсини.

Жовчнокам’яна хвороба може призвести до операції

У гастроентерології, крім консервативних методів лікування, трапляються й оперативні. Якщо необхідно, медики рятують організм хірургічним шляхом, запевняє Тетяна Павлівна:

– Це рідкісний випадок. Найчастіше операції доводиться робити при жовчнокам’яній хворобі: коли у міхурі, через застій жовчі, утворюються камені. Зараз навіть існують препарати, які їх розчиняють. Але це не завжди вдається, все залежить від характеру каменів. Оперативне втручання також можливе, якщо це необхідно. В основному у гастроентерології лікування проводиться медикаментами та природним шляхом.

Діагностують гастроентерологічні захворювання за допомогою аналізів.

– Найчастіше лікар призначає біохімічний аналіз крові, якщо необхідно – перевірка антитіл до вірусів, антитіл до глистів і амеб, аскаридів, лямблій. Це все те, що живе у нашому організмі. Іноді при наявності аскаридоза люди роками лікують гастрит, а робимо аналізи – і знаходимо глисти. Протиглисну терапію провели – і все. Тому звертаємось до обстежень – УЗД, лабораторної діагностики.

Хвороби для посту – не завада

Нині для православних – Великий піст, який триватиме до 20 квітня. Людям, які мають хвороби гастроентерологічного характеру, дотримуватися так званого «голодування» можна. Але все ж слід відповідально до цього поставитися, наголошує Тетяна Павлівна:

– Маючи хронічні захворювання важкої форми, не звертаючи уваги ні на піст, ні на релігію, потрібно вживати ті препарати, які в даному випадку призначені. Але постування не забороняється при будь-якій недузі, хоча під час загострення потрібно поставитись до цього дуже серйозно. Тому що, наприклад, при виразковій хворобі необхідно часто харчуватися, вживати продукти, які будуть огортати стінку шлунка. Наприклад, рекомендують іноді сире яйце, а воно під час посту протипоказане. Але для нормального функціонування організму необхідна достатня кількість білкової їжі, яка теж обмежується під час посту. Тобто слід враховувати стан здоров’я. А в пості немає нічого поганого, це теж очистка організму.

Оксана Кузьменко

Стоматологічний кабінет «Apple»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter