У педагогічному університеті Полтави провели майстер-класи з канзаші, хурдангеру та інших мистецтв

Народні новини
4 березня 2014 о 11:501946 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У педагогічному університеті Полтави провели майстер-класи з канзаші, хурдангеру та інших мистецтв
У ПНПУ імені В. Г. Короленка  3 березня розпочався тиждень філологічного  факультету,  який стартував з майстер-класів різних видів мистецтв.

У педагогічному університеті Полтави провели майстер-класи з канзаші, хурдангеру та інших мистецтвУ педагогічному університеті Полтави провели майстер-класи з канзаші, хурдангеру та інших мистецтв

Кожен рік тиждень факультету Філології та журналістики педагогічного університету удосконалюється, запроваджуються нові рубрики, все більше студентів бере участь у ньому. Цей рік не став виключенням. Впродовж тижня (з 3-го по 9 березня) факультет буде влаштовувати різноманітні заходи, концерти, виступи.

Перший день тижня факультету філології та журналістики не обійшовся без незвичайних заходів. Студентки 3-4 курсів факультету Технологій та дизайну проводили майстер-класи із вишивки, бісероплетіння, писанкарства та канзаші (Канзаші – японська традиційна жіноча прикраса.) Такий захід проводився вперше, тому бажаючих подивитися та навчитися новому виявилося багато. Присутні були не лише студенти, а й викладачі, які також з цікавістю спостерігали за створенням незвичайних речей.

Канзаші – це мистецтво пов'язане із створенням квітів, візерунків, навіть цілих картин із стрічок.Канзаші – це мистецтво пов'язане із створенням квітів, візерунків, навіть цілих картин із стрічок.

Всім присутнім було цікаво, що ж означає таке загадкове слово «канзаші». В цьому розібратися допомогла студентка 4 курсу Аліна Правдіна, яка вже рік займається таким незвичним промислом і створює надзвичайні речі. Канзаші – це мистецтво пов'язане із створенням квітів, візерунків, навіть цілих картин із стрічок.

Інша дівчина, теж 4 курсу Габріелла Галамбош показала та розповіла про рідкісну вишивку – хардангер, це вид скандинавської вишивки. Вона розповіла, що дізналася про неї ще в школі від знайомої. У Габріелли дуже багато виробів вишитих в такій техніці, деякі брали участь у різноманітних виставках та конкурсах.

 Хардангер – це вид скандинавської вишивки Хардангер – це вид скандинавської вишивки

До теми - Художниця Тетяна Ваценко: «Сюжети витинанок часто приходять уві сні»

Дещо незвичному, на перший погляд навіть дуже важкому промислу, писанкарства навчала студентка 3-го курсу Ірина Масась. Її роботи з розпису писанок були представлені не лише на міських та загально університетських конкурсах, а й на всеукраїнському –«Писанковий рай». Хоча займається вона цим не довго, приблизно 1,5 роки, проте хоче відродити цей вид мистецтва, адже вважає, що він дуже тісно пов’язаний із українською культурою. І бажає в подальшому навчати всіх охочих – дітей та дорослих.

Майстер-калс з писанкарства. Фото Тетяни ПрищепиМайстер-калс з писанкарства. Фото Тетяни Прищепи

Як із маленьких бісеринок можна створити справжній шедевр мистецтва показала Богдана Панчішко. Вона разом із студентками робила квіти, які потім можна буде вплітати у різноманітні вироби, робити дерева та прекрасні композиції. Розповіла, що бісероплетіння можна використовувати будь де, чи то у вишивці, чи то у канзаші. Всі вид мистецтва доповнюють один одного.

Присутні на майстер-класах були дуже задоволені своїми виробами, можливо дехто з них почне самостійно займатися одним із представлених видів мистецтва.

Тетяна Прищепа