Рукоділля нашвидкуруч від полтавки Марини Дощечкіної (фото)

Теми
Ольга Матвієнко2 лютого 2014 о 11:024640 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Рукоділля нашвидкуруч від полтавки Марини Дощечкіної (фото)
Зимовими вечорами, коли надворі тріщить мороз, з’являється багато вільного часу. Витратити його можна на те, щоб прикрасити своє житло і згадати уроки рукоділля, знайомі ще зі школи.

Полтавка Марина Дощечкіна віддає перевагу ліпленню з солоного тіста, проте знає безліч видів виробів із дешевих підручних матеріалів. Така творчість може бути цікавою і для дорослих, і для дітей.

– У мене багато вільного часу. Влітку займаюся спортом, постійно подорожую, а взимку вирішила не гаяти часу дарма і захопилася рукоділлям, – розповідає Марина. – Іноді ідеї мені підказують подруги, іноді підглядаю у мережі роботи майстринь.

Полтавка поділилася кількома ідеями корисних і недорогих виробів ручної роботи.

Комод для дрібничок

Комод для дрібничок із сірникових коробокКомод для дрібничок із сірникових коробок

Що потрібно: коробки з-під сірників, товстий картон, клей ПВА, декоративні кнопки, ножиці, фарба.

– Ідея з’явилася, коли мені потрібно було кудись складати дрібні копійки. Насправді можна зробити такий комод для бісеру, ниток для вишивання. Ще зі школи ви можете пам’ятати такі вироби з коробок, – розповідає Марина.

Візьміть кілька коробок з-під сірників. Скріпіть їх разом клеєм ПВА. Розміщувати можна одна над одною стовпчиком, а потім з’єднати кілька стовпчиків. Таким чином у вашому комоді буде багато-багато ящичків. Зверху з’єднані коробки обклейте картоном. Так вони триматимуться разом, а конструкція буде міцною. Коробки-ящички не забудьте заклеїти з одного боку (це буде задня стінка комода), але вийміть внутрішню частину коробок, що не приклеїлася.

Кожен ящичок окремо обклейте спереду картоном. Можна красиво та рельєфно декорувати елементи, якщо наклеїти не один шар картону, а кілька. Для цього виріжте декілька смужок картону: першу – на всю довжину ящичка, другу – на кілька міліметрів меншу, наступну – ще меншу. І наклейте на ящик у порядку зменшення розміру, як це показано на фото. Аби комод для дрібничок здавався справжнім, покрийте його фарбою. Наприклад, перший шар фарби хай буде темний, а після висихання нерівномірно нанесіть зверху білу фарбу.

Дайте фарбі висохнути і прикріпіть замість ніжок та ручок до ящичків декоративні кнопки.

До теми: Нове та старе у світі вишивки

Банка для кави

Банка для кави Банка для кави

Що потрібно: пістолет для силіконового клею (від 20 гривень, клей до нього – 2 гривні за паличку), скляна банка з кришкою, шматочок тканини (полотно, мішковина тощо), стрічка, зерна кави (від 8 гривень за 100 грамів).

У магазинах продають безліч красивих банок для круп, чаю кави, але коштують вони дорого. За кілька годин зробіть, наприклад, ємність для кави з мінімальними затратами. Візьміть скляну банку, розігрійте пістолет для силіконового клею і поступово обклейте ємність зернами кави. На кришку за допомогою пістолета наклейте тканину, щоб її кутики спадали по краях. Поверх тканини закріпіть стрічку.

Картина з пробок та кави

Що потрібно: дощечка з ДВП (або будь-яка інша), клейовий пістолет, зерна кави, тканина, пробки з пляшок з-під вина, канцелярський ніж.

На дощечку натягніть тканину і приклейте її пістолетом зі зворотного боку. Попередньо тканину краще погладити, щоб не було зморшок.

Зверху на тканині простим олівцем легенько намалюйте силует майбутнього кавового зерна. Почніть наклеювати зернятка кави на силікон по контуру малюнка, щоб край був чітким та акуратним, а потім заповнюйте простір всередині.

Пробки наріжте кружечками завтовшки 2-5 міліметрів. Приклейте їх по краях картини замість рамки.

Щоб виділити край дощечки, наклейте по зрізу стрічку. А до задньої стінки прикріпіть мотузочку, на яку картину повісите.

Підсвічники з гілочок

Що потрібно: гілочки, склянка, стрічка, пістолет із силіконовим клеєм, секатор.

Практично в кожному дворі біля будинку можна знайти гілочки. За допомогою садових ножиць наріжте їх на потрібну довжину (5, 10 сантиметрів). В один шар прикріпіть гілочки силіконовим клеєм до склянки. Зверху прикрасьте стрічкою.

У невисокі підсвічники вкладають свічки-«таблетки». Полум’я красиво просвічує між гілочками. У вищі підсвічники ставлять довгі свічки.

Ялинки з гофрованого паперу

Що потрібно: гофрований папір зеленого кольору (5 гривень за рулон), корок, шпильки з намистинками, ножиці.

– Це найпростіший спосіб зробити ялинку. Своє робоче місце я прикрасила цілим лісом зелених красунь за обідню перерву, – говорить Марина Дощечкіна.

Візьміть гофрований папір і наріжте на квадрати різного розміру – від найменших до найбільших. Нанизуйте їх на шпильку у порядку зростання: найменші – на низ до намистинки на шпильці, а догори у вас будуть найбільші папірці (так ви складете їх у формі ялинки).

Із корка буде підставка. Просто вставте шпильку з нанизаними папірцями в пробку – і ялинка готова.

Щоб зробити високу ялинку, візьміть довгий тонкий дріт, а намистинку просто приклейте на верхівку.

«Зубата» підставка для ручок

Що потрібно: пляшечка з-під шампуню, двосторонній скотч, ножиці, чорний та білий папір.

– У мене саме була пляшечка зеленого кольору з-під шампуню, і я вирішила зробити смішну підставку для ручки. Ідею підглянула в Інтернеті, – пояснює дівчина.

Відірвіть усі наклейки з пляшечки. Ножицями зріжте верхівку навскіс (близько 5 сантиметрів). На задню стінку наклейте коло з темного паперу – це буде рот. Із білого паперу виріжте зуби.

Зі зрізаної частини пляшки виріжте руки та очі. Прикріпіть їх на підставку двохстороннім скетчем. Очі виділіть колами із білого паперу.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter