До України приїде Верховний представник ЄС Кетрін Ештон

Україна-світ
9 грудня 2013 о 08:31707 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
До України приїде Верховний представник ЄС Кетрін Ештон. Фото dt.uaЦього тижня до України приїде Верховний представник ЄС Кетрін Ештон.

8 грудня Президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу вів телефонну розмову з Віктором Януковичем. Він нагадав президенту України про необхідність поважати громадянські свободи українців, проявляти стриманість та вирішити ситуацію, що виникла в Україні шляхом діалогу із опозицією, - пише Українська правда. - А також, що цього тижня Київ відвідає верховний представник ЄС Кетрін Ештон для того, щоб "підтримати вихід з політичної кризи, що склалася".

Окрім того Барозу нагадав про позицію та готовність ЄС щодо підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі, "щойно буде виконано усі умови".

Довідково:

2009 року Лісабонським договором було введено нову посаду в Європейському Союзі — Верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки, Тоді ж на цю посаду була призначена баронесса Кетрін Ештон з Великобританії. Будучи одночасно віце-президентом Європейської Комісії, вона забезпечує узгодженість і координацію зовнішньої діяльності Європейського Союзу.

Відповідно до статей 18 і 27 Договору про Європейський Союз, Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки:

  • проводить спільну зовнішню політику Євросоюзу і політику безпеки;
  • вносить пропозиції щодо її розвитку;
  • головує в Раді закордонних справ;
  • є одним з віце-президентів Комісії;
  • забезпечує узгодженість Союзу з питань зовнішнього впливу;
  • несе відповідальність в рамках покладених на нього в області зовнішніх зв'язків і координації інших аспектів зовнішньої діяльності Союзу повноважень;
  • представляє Союз з питань, що належать до спільної зовнішньої політики і політики безпеки;
  • веде політичний діалог з третіми особами та країнами від імені Союзу та висловлює позицію Союзу в міжнародних організаціях та на міжнародних конференціях.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter