Пам’ятник на могилі Івана Котляревського у Полтаві відновлять за зразком довоєнних часів

Новини
Ольга Матвієнко10 листопада 2013 о 17:041554 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Пам’ятник на могилі Івана Котляревського у Полтаві відновлять за зразком довоєнних часів
Зараз могила Івана Котляревського має такий вигляд (gpoltava.com)Верхів’я пам’ятника на могилі Івана Котяревського збираються відновити і зробити таким, яким він був до зруйнування у 1930-х роках.


Сьогодні у Свято-Успенському соборі освятили першу частину майбутнього пам’ятника – позолочений хрест. Зупинятися на досягнутому не збираються, розповів архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Федір:

– Ідея заробилася у благодійному товаристві Свято-Успенського собору. Її підтримав очільник товариства Сергій Козлов. Робимо це для того, аби відтворити історичну справедливість, бо пам’ятник мав інший вигляд і увінчувався хрестом. Ми будемо цю ідею розвивати. Щоб відновити пам’ятник потрібні дозволи. На даний момент представники полтавської влади дали згоду. Підтримала ініціативу і полтавська інтелігенція.

Пам’ятник на могилі Івана Котляревського до зруйнування (histpol.pl.ua)Пам’ятник на могилі Івана Котляревського до зруйнування (histpol.pl.ua)

Ідея полягає у тому, щоб вся Україна долучилася до відтворення надмогильного пам’ятника Івану Петровичу Котляревському. Верхів’я пам’ятника було напівкруглим і гарним оздобленням. У 30-ті роки минулого століття радянська влада наказала зняти верхів’я пам’ятника. Воно було вивезене і безслідно зникло. Зараз могилу Котляревського увінчує ромбовидна брила.

Для відтворення збираються залучити фахівців, які знаються на роботі з гранітом. Наступник крок – знайти правильний камінь. За попередніми підрахунками вартість робіт становить близько 50 тисяч гривень. Аби зібрати кошти, у Свято-Успенському соборі встановлять на огляд для прихожан освячений сьогодні хрест-верхів’я. Усі, кого надихне ідея відновлення надмогильного пам’ятника Іванову Котляревському, зможуть пожертвувати кошти.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter