У Полтаві батьки ждуть школу на Червоному Шляху і боротимуться за це

Ситуація
Ніна Король6 листопада 2013 о 12:294181 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві батьки ждуть школу на Червоному Шляху і боротимуться за це
Філія полтавської школи №12 відбудовується, але будуть тут вчитись дітлахи чи лише відвідуватимуть гуртки, міські урядники мовчать.


Зарнку у школі-філії по Лисенка чути стукіт молотків і звуки болгарки. Фото Ніни КорольЗарнку у школі-філії по Лисенка чути стукіт молотків і звуки болгарки. Фото Ніни Король

Ні управління освіти, ні заступник міського голови з гуманітарних питань недоступні: у них наради за нарадами уже не один день.

Батьки школярів тим часом трохи заспокоїлись, не ходять по кабінетах чиновників, аби їхнім діям повернули школу. Надіються, що учням віддадуть відновлене приміщення для занять.

Наразі директор школи №12, де вчаться діти з Червоного шляху, і тому й ті, що відвідували філію – початкову школу, говорить, що у будівлі будуть діяти лише безкоштовні гуртки. Коментувати щось жінка не береться, бо це не її парафія, але їй відомо, що там планують робити.

– Діти ж їздять через усе місто в інший кінець на заняття в гурки, тож чому б і сюди не їздити на Червоний Шлях? – каже Валентина Іванченко, новий директор школи №12. – Серед батьків проводилось анкетування, чи не проти вони, щоб в будівлі були гуртки. Батьки учнів «за» .

Хоча при цьому, звісно, не враховує, як дістаються мешканці цього мікрорайону додому і на роботу, в школу – з проблемами, значним інтервалом у транспортному перевезенні в перепонених автобусах. Тож бере сумнів, що з іншого кінця міста батьки відпустять своє чадо добиратись туди, куди проблемно дістатись і звідки так само сутужно виїхати.

– Діти з Чевроного Шляху нині вчаться в будівлі нашої школи, на Нариманівській.  На Червоному Шляху уже останній рік були лише 2 класи, які отримують знання  в основній будівлі, – додала Валентина Олексіївна.

У школі № 12 невелика наповнюваність класів: 1 клас – 22 дитини, 2 – 18, 3 – 27, 4 – 19.

Між тим у початкових класах філії могли б навчатись 49 дітей уже цьогоріч, у наступні їх кількість збільшилася б, бо народжуваність виросла в селищі.  Враховуючи це та проблеми з добиранням до навчального закладу на Нариманівській, батьки не полишають думки, що їхні діти і вчитимуться, і гуртки відвідуватимуть саме у філії школи, близько до домівок.

– Так, ми заповнювали анкети, але ми і за школу, і за гуртки в позашкільний час у цій будівлі, – говорить Оксана Яковлєва, мама і селищний голова Червоного Шляху. – І знаю, що нині діти ходять пішки в школу, бо їхати автобусом шкільним в об’їзд годину і ще чекати його довго не хочуть. Тож ми не зупинимось, якщо нам не повернуть будівлю школи як школу.

До теми: міністр освіти радив повернути школу громаді