Очисним спорудам, які обслуговують пів-Полтави, сьогодні 40 років

Новини
Ольга Правденко18 жовтня 2013 о 14:411634 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Очисним спорудам, які обслуговують пів-Полтави, сьогодні 40 років
Фото з сайту: vodograi.org Затуринські очисні споруди були введені в експлуатацію восени 1973 року. Вони обслуговують Ленінський та Октябрський райони Полтави. 


Це одні з найстаріших очисних споруд в місті та одні з найкращих у Європі.

– Такого висновку дійшли німецькі спеціалісти торік, коли проводили вимірювання з Асоціацією водоканалів України. За словами німців Затуринські очисні споруди за своїми показниками такі, як у Дрездені, – каже  Іван Містюк, начальник служби водовідведення обласного підприємства "Полтававодоканал" .

Гостей зустрічали на прикрашеному порозіГостей зустрічали на прикрашеному порозі

З нагоди ювілею працівникам Затуринських очисних споруд  подарували автобус, на якому людей возитимуть на роботу та додому. Натомість колишнім працівникам, яких запросили на ювілей,  вручили грамоти  та організували застілля.

Автобус, який подарувала  адміністрація "Полтававодоканалу"Автобус, який подарувала  адміністрація "Полтававодоканалу"

– Це перші повністю автоматизовані очисні споруди в Полтаві, які дозволили не скидати в річку забруднену воду. На початку було чимало труднощів, у ніч запуску очисних споруд тут стояло 60 машин, які привозили активний мул з інших очисних споруд для біологічного очищення води, – поділився спогадами Євген Гудименко, перший начальник Затуринських очисних споруд, нині на заслуженій пенсії.

Колишні працівники Затуринських очисних споруд. Справа – Євген Гуліменко, перший начальник. Колишні працівники Затуринських очисних споруд. Справа – Євген Гуліменко, перший начальник.

Читайте також: Полтавець протестує проти високих тарифів та збирається подати позов на водоканал.

Працівники Затуринських очисних споруд переконують: сьогодні ступінь очистки в них відповідає всім показникам якості очистки стічних вод, в довкілля повертається чиста вода. Потужність очисних споруд складає 30 тисяч метрів кубічних на добу. А встановлення у 2008 році теплових насосів дозволило відмовитися від газопостачання.

– Це вдалий проект і дуже значимий в радянські часи для міста.  З цих очисних споруд в річку Коломак потекло дуже багато очищеної води. За 40 років ми жодного разу не порушували технологію і нам не дорікали на забруднекння середовища,– наголосив Іван Містюк.

Проте подивитися та сфотографувати, як працюють очисні споруди не вдалося через дощову погоду.

До теми: Запах каналізації заполонив кілька мікрорайонів у Полтаві

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter