У Полтаві під загрозою старовинна будівля через будівництво готелю (фото)

Ситуація
Ольга Матвієнко9 жовтня 2013 о 19:012064 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві під загрозою старовинна будівля через будівництво готелю (фото)
Жителі будинку по вулиці Жовтневій, 46 та 46-а вже півроку ведуть боротьбу проти початку будівництва у їхньому дворі. За документами – там має з’явитися готель.


Хоч земельна ділянка у майже 0,7 га і знаходиться в оренді у фірми-забудовника, на що є відповідне рішення сесії міської ради, на думку мешканців довоєнного будинку, будівля не витримає зведення по сусідству багатоповерхівки.

– Ми зверталися і до міського голови, і до управління містобудування та архітектури. Нам відписують, що земельна ділянка у нашому дворі надана в оренду на два роки ТОВ "Форма Груп" для будівництва об’єкта житлово-громадського призначення з готелем. Але ж при будівництві виникає загроза розвалу квартир у будинку 46, а будинок 46-а взагалі збудований без фундаменту, – говорить Тетяна Гуржий, яка очолила ініціативну групу мешканців будинку.До теми: Будинки у центрі Полтави провалюються під землю

Не дивлячись на побоювання людей, у міській раді їх запевнили, що згідно з генеральним планом Полтави саме цю ділянку визнали територією перспективної містобудівної реконструкції. Затверджений 16 березня 2013 року план був схвалений на громадських слуханнях. А отже, думка громади, як стверджують у відповідях на офіційні запити у міськвиконкомі, врахована була.

До теми: Полтавці виступають проти будівництва багатоповерхівки під їхніми вікнами по вулиці Ляхова

Побоюючись, що жителі 265 квартир 30-під’їздного будинку залишаться без даху над головою, ініціативна група будинку звернулася і до народних депутатів, і до місцевих ЗМІ.

Термін оренди у фірми-забудовника закінчується 1 листопада поточного року. Подовжити строк повинне рішення сесії міської ради.

– На наші запити, чи продовжена оренда землі, нам не відповідають. У документах попередньої сесії міськради такого рішення немає, – зазначає Тетяна Анатоліївна. – У забудовника залишився місяць. Ми не знаємо, чи буде в низ дозвіл, але у п’ятницю, 4 жовтня, будівельники демонтували залізну огорожу, а сьогодні прийшли демонтувати дитячий майданчик. Жителі дому їм цього зробити не дозволили. У відповідь на це представник забудовника подав заяву до міліції про перешкоджання господарчій діяльності.

Мешканці будинку на Жовтневій здаватися не збираються. Найближчим часом відбудеться громадське слухання з цього приводу, а представники однієї із політичних партій обіцяли пікетувати сесію міської ради, на яку винесуть питання про подовження оренди для забудовника.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter