Патріарх Філарет освятив новий храм у Полтаві (фото)

Новини
Ольга Матвієнко21 вересня 2013 о 15:052147 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Патріарх Філарет освятив новий храм у Полтаві (фото)
Патріарх Філарет. Фото Ольги МатвієнкоСвятійший Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет освятив храм Різдва Пресвятої Богородиці у Горбанівці.

На святкову службу та дійство освячення храму прийшло близько трьох сотень полтавців. Свято освячення подвійне, адже сьогодні у православ’ї саме відзначають Різдво Пресвятої Богородиці.

Це вже другий день перебування Патріарха на Полтавщині. Учора – освятив храм Святого Великомученика Юрія Переможця у Кобеляках. Сьогодні поділився враженнями від уже не першого візиту на Полтавщину:

– Освятив храм у Кобеляках. Там він скромніший, але теж храм божий, у якому буде звершуватися та сама божа служба, як і тут. Цей храм більш величний, але господь перебуває і в скромних храмах. Я служу і у величних храмах, і у скромних, бо люди є і там, і там. У великих храмах – багато людей, у малих – менше, але всі вони православні християни, тому до них потрібно приїжджати проповідувати та молитися. Мої враження від Полтавщини такі: будуються храми, єпархія розширюється, люди ходять до церкви більше, а значить – духовно відроджуються, вірять в бога, намагаються жити по заповідях божих.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці відбудували на місці зруйнованого ще у радянські часи. Ініціатором та меценатом цієї справи став Іван Матієшин. Протягом 4,5 років проводили будівництво. Місце, де стояла стара і зараз відбудована святиня якраз те, де колись знайшли цілющу ікону Богородиці.

Прихожани с. Горбанівка новій церкві раді:

– Ми вдячні, що і в нашому селі з’явилася така церква. Те, що сьогодні приїхав Святійший, усе це дійство сповнює великою радістю, – поділилася жителька Горбанівки Лідія Іванівна.

На жаль, Іван Семенович Матієшин не встиг побачити храм завершеним, адже навесні він пішов із життя. Проте його справу продовжила дружина – Валентина Василівна. Після освячення храму предстоятель УПЦ виголосив проповідь. А Івану Семеновичу, його дружині та усім будівельникам церкви вручив відзнаки та грамоти. Відзнака Івана Матієшина, отримана посмертно, буде зберігатися у родині.

Над могилою Івана Семеновича, якого похоронили на території збудованого ним храму, Філарет справив літію.

Більше фото з освячення храму у с. Горбанівка дивіться на "Колі".