Журналісти вперше зняли багатосерійний документальний фільм про війну на Полтавщині

Новини
Ольга Правденко16 вересня 2013 о 16:421779 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Журналісти вперше зняли багатосерійний документальний фільм про війну на Полтавщині
Державна телерадіокомпанія "Лтава" створила унікальний багатосерійний документальний фільм про Другу світову війну на Полтавщині – "Між відступом і визволенням 1941 – 1943 роки".


Автор ідеї і сценарист фільму журналіст Володимир Дряпак. Робота над фільмом тривала понад рік. Знімальна група побувала у 13 районах області. Були там, де відбувалися найжахливіші події війни.

– Фільм складаєтсья з трьох частин. Перша частина – від почтаку війни і до 13 довтня 1941 року, остаточного поневолення України. У другій чатсині фільму йдеться про окупаційний період на Полтавщині – партизанська боротьба, підпілля радянське та ОУН, релігія, освіта, культура, діяльність просвіти, економічний стан. У третій частині йдеться про визволення нашого регіону. Це перша документальна епопея про вітчизняну війну на Полтавщині, – зазначив Володимир Дряпак.

Кадр з фільмуКадр з фільму

Головні герої фільму – свідки, яким довелося пережити все жахіття воєнного лихоліття.  Під час зйомок, зізнається Володимир Дряпак, йому довелося поспілкуватися із 40 свідками тих подій, опрацювати чимало архівних документів, передивитися купу художніх та документальних фільмів про Другу світову війну.  Дол створення фільму долучилися працівники архівів, краєзнавчих музеїв, ветеранські організації. Експертами стали авторитетні полтавські історики та краєзнавці: кандидати історичних наук Людмила Бабенко та Віктор Ревегук, краєзнавці Олександр Білоусько та Тарас Пустовіт.

Оборонні раншеї копали жінкиОборонні раншеї копали жінки

Детальніше про фільм, курйозні випадки під час зйомок та  інші деталі читайте у найближчому номері газети "Коло", який вийде у світ 19 вересня.

Кадри з фільмуКадри з фільму

Нині робота над фільмом триває, але побачити перші 3 серії глядачі зможуть о 20 годині 20, 21 та 22 вересня на телеканалі "Лтава".

До теми: Німці увійшли до Полтави по Фрунзе, в той час як жителі грабували магазини

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter