Патріарх Філарет освятить храм у Полтаві

Новини
Ольга Матвієнко11 вересня 2013 о 15:271053 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Святійший Патріарх Філарет. Фото Олега ДубиниСвятійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час візиту на Полтавщину освятить храм у с. Горбанівка.


Освячення новозбудованого храму Різдва Пресвятої Богородиці відбудеться 21 вересня о 9:00.

Святиня, за словами представників Полтавської єпархії, має неабияке значення.

До теми: Під час одного з візитів до Полтави, Патріарх Філарет освятив новозбудовану дзвінницю

– Храм, який стояв на цьому самому місці був зруйнований за більшовицького режиму. Проте саме ця місцевість для полтавських вірян має дуже важливе значення. У храмі знаходилася Чудотворна ікона Божої Матері Горбанівська, – священик Іван Орловський, секретар архієпископа Федора.

У роки Незалежності з ініціативи громади неподалік зруйнованого храму виділили приміщення, в якому проходили богослужіння. А у 2008 році за сприяння відомого мецената Івана Матієшина розпочали відбудову святині.

– Храм будувався довго, оскільки його площа доволі велика. До того ж, тут запланували приміщення недільної школи, трапезну для малозабезпечений верств населення. Також є невелика адміністративна будівля. Зводити храм завершили навесні 2013 року, – зазначив Іван Орловський.

У середині храму ще немає оздоблення та іконостасу. Для богослужінь, які спрявляють у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Горбанівці від Паски, встановили тимчасовий іконостас. За словами секретаря архієпископа, із розписом не поспішають, адже стіни будівлі під вагою конструкції ще мають осісти. Зроблений одразу після будівництва розпис у такому випадку може потріскатися.

До теми: Патріарх Філарет провів у Полтаві Божественну Літургію

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter