Вибираємо бензопили та болгарки для господарства: поради полтавцям

Новини
Ольга Правденко5 вересня 2013 о 15:492760 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Вибираємо бензопили та болгарки для господарства: поради полтавцям
Бензопили та пилки-болгарки – інструменти, які необхідні в кожному домі.
Болгаркою можна розпиляти будь-які трубиБолгаркою можна розпиляти будь-які труби

Болгарку, або кутову шліфувальну машинку, масово почали виробляти в 40-х роках минулого століття у Німеччині. Згодом виробництво налагодили і в країнах соціалістичного табору. Основним виробником і експортером цієї техніки стала Болгарія, з якої у 70-х роках ХХ століття пилка потрапила до СРСР, мешканці назвали її болгаркою. Назва міцно закріпилася.

Для чого і де застосовують болгарку:

– на будівництві для шліфувальних робіт;

– щоб порізати металеві труби, арматуру, інші вироби з металу, цеглу, кахельну і тротуарну плитку, вироби з бетону, вироби з ПВХ;

– для демонтажних робіт, які стосуються утилізації;

– в автомобільній галузі.

Кутові шліфувальні машини різняться за кількома параметрами

– Розмір диска. Великі болгарки: для них круги діаметром 230 мм, маленькі – 115, 125 мм, середні – 150, 180 мм.

– Швидкість обертання диска. Залежить від його розміру (від 6000 до 12000 обертів за хвилину).

– Потужність двигуна. Безпосередньо залежить від розміру, для невеликих машин – 600-1500 Вт, для середніх – 900-1800 Вт, для великих – 180-2500 Вт).

Існують побутові та професійні моделі. Для дому найкраще підійдуть із двигуном маленької та середньої потужності. Потужність двигуна – дуже важливий показник. Чим вона вища, тим продуктивніший інструмент, але при цьому він важчий. Великі машини в побуті використовують дуже рідко. Якщо працювати з трубами, то маленькою болгаркою можна пиляти труби діаметром до 50 мм (із диском 125 мм).

ПЛАШКА Купуючи недорогу болгарку, врахуйте, що довго вона служити не зможе, бо зроблена з дешевших матеріалів. Якщо інтенсивно використовувати цей інструмент, у ньому руйнуються підшипники редуктора.

Існують також моделі з системою пилозахисту редуктора і двигуна. Найкраще такі болгарки підійдуть для тих, хто працює з каменем і бетоном. Багато виробників оснащують інструменти антивібраційними та системами, що  балансують обертання диска.

Купуючи болгарку, зверніть увагу

– На систему повільного пуску. Дорогі та потужні шліфувальні машинки оснащені електронною системою, яка плавно запускає диск. Тобто диск під час запуску враховує оберти, і струм збільшується поступово. Щоб визначити, чи є така система в болгарці, її необхідно ввімкнути. Якщо під час вмикання болгарка не «вистрибує» з рук, то система працює. Однак не варто плутати систему повільного пуску з малопотужною болгаркою, яка запускається з невеликим ривком і розкручується кілька секунд. Але варто доторкнутися таким інструментом до робочого матеріалу, і оберти значно знижуються.

– На швидкість обертання. Деякі болгарки комплектуються системою, що дозволяє підтримувати оптимальну швидкість обертання диска. Тобто коли ви ріжете матеріал, швидкість обертання диска не залежатиме від навантаження, від того, з якою силою ви натиснете на болгарку.

– На вимкнення щіток під час відключення від живлення.

– На те, чи існує захист від випадкового ввімкнення. Більшість сучасних шліфувальних машинок оснащена безпечною кнопкою ввімкнення. Щоб запустити такий інструмент, необхідно штовхнути важіль вперед і тільки потім натиснути кнопку.

– На зупинку під час розриву і затиску диска. Деякі шліфувальні машинки мають систему, яка розпізнає розрив диска і вимикається. А ще така болгарка припинить працювати, якщо диск починає затискати. Машинку не доведеться вимикати, і ризик того, що диск розлетиться, зводиться до мінімуму.

– На балансування диска. Недешеві інструменти вміють автоматично балансувати диск. Переважно диск зношується нерівномірно. Щоб не виникало значних вібрацій під час роботи, шпиндель має відповідний підшипник, який балансує нерівномірний диск.

– На варіанти кріплення ручок. Машинки бувають із фіксованим основним руків’ям і з додатковою ручкою, яку можна викрутити. А є шліфмашинки, де цю ручку можна вкрутити з іншого боку або зверху.

Якщо купуєте болгарку, не забудьте про спецодяг. Обов’язково придбайте захисні окуляри або маску, товсті рукавиці (чим довші, тим краще), навушники або затички для вух для захисту від шуму.

ПЛАШКА Залежно від параметрів та моделі, кутові шліфувальні машинки різняться за ціною, коштують від 300 до 3000 гривень і дорожче.

БЕНЗОПИЛИ

Бензопилка – це інструмент для розпилювання й обробки деревини. Сучасна бензопила – це універсальна ланцюгова пила з двотактним двигуном.

Бензопили заправляють бензином та спеціальними мастилами.  Це універсальні інструменти як у господарстві так і в багатьох інших сферах. За допомогою таких приладів можна пиляти дерева, упорядковувати будинок та сад, а віртуози чи скульптори можуть створити оригінальний витвір із дерева.

Бензопили бувають побутові, напівпрофесійні та професійні.

Побутові бензопили призначені для розпилювання невеликих колод. Ними працювати необхідно не більше години на день. Цей варіант оптимальний для періодичних ремонтних робіт, облаштування території на дачній ділянці.

Професійні  бензопили – це потужні пристрої, здатні валити і розпилювати дерева протягом 12-16 годин. Вони оснащені підвищеним віброзахистом, мають збалансований корпус і ергономічні ручки. Найчастіше їх застосовують будівельники. Коштують дорого.

Напівпрофесійні бензопили мають ту ж характеристику, що й професійні, але такою пилкою можна працювати протягом чотирьох годин на день.

Побутова бензопила чудово підійде для розпилювання дровПобутова бензопила чудово підійде для розпилювання дров

На що звернути увагу, купуючи бензопилу

– Вага і потужність інструмента – найголовніший фактор під час вибору бензопили. Потужність – це здатність приладу протягувати ланцюг через розпил. Якщо ви хочете купити бензопилу тільки для домашнього користування, підійде інструмент із потужністю до 2 кВт. Але для професійних бензопил дуже важливе співвідношення потужності та сили. Це впливає на якість і зручність самої роботи. Професійні бензопили повинні мати потужність від 2 до 6 кВт.

– Ланцюги бензопили. Низькопрофільні ланцюги призначені для непрофесійного використання. Як правило, їхній крок складає 0,325 дюйма, тому основна перевага такого ланцюга (мінімальний рівень вібрації) плавно перетікає в її недолік – знижену продуктивність. На потужних бензопилах рекомендовані ланцюги з кроком 3/8 та 0,404 дюйма. Під час вибору бензопил такого типу треба знати, що рівень вібрації у них підвищений, але й активність значно більша. Саме такі ланцюги оптимальні для рубання та розкряжовування товстих дерев.

– Гарнітура для бензопили. Також слід пам’ятати, що компоненти пильної гарнітури (ланцюг, шина, що веде ланцюгове колесо, або зірочка) різних фірм, як правило, несумісні. Є розбіжності в параметрах провідного ланцюгового колеса (яким повинен відповідати і крок ланцюга) і товщині провідної ланки ланцюга, яка змінюється в межах 1,3-1,6 міліметра. Тому вибравши конкретну модель, потрібно підбирати комплектуючі тієї ж торгової марки.

У всіх бензопилах встановлюють 2-тактні карбюраторні двигуни внутрішнього згоряння. Є два баки: один – для паливної суміші, а інший – для мастила (для змащування ланцюга). Обсяг паливного бака зазвичай 0,3-1 літр, а ємність бака для мастила, як правило, в півтора-два рази менша. За такого співвідношення паливна суміш та мастило закінчуються  практично одночасно.

Для роботи з бензопилою та болгаркою необхідне захисне обладнанняДля роботи з бензопилою та болгаркою необхідне захисне обладнання

Як швидко запустити бензопилу

Після обов’язкової передстартової перевірки різальної гарнітури та заправки паливом і мастилом прилад готовий до роботи. Далі необхідно витягнути підсос, вибрати слабке місце стартового троса і сильним ривком запустити бензопилу. Якщо все зроблено правильно, інструмент заводиться з першого разу.

ПЛАШКА Ціни на бензопили залежать від моделі, фірми-виробника, потужності. Коливаються від 700 до 5 тисяч гривень і вище. Оптимальний варіант – побутова, коштує близько 2 тисяч гривень.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter