Під Полтавою жителі 16-квартир по тижню жили без світла і певні, що не востаннє

Новини
4 вересня 2013 о 15:581041 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Під Полтавою жителі 16-квартир по тижню жили без світла і певні, що не востаннє
Мешканці двоповерхівки у селі Копили Полтавського району останні кілька місяців по тижню жили не в цивілізаційних умовах.
Обходитися без світла для них уже звична, але нестерпна справа. Куди б не звертались мешканці, та проблема вирішувалася тимчасово. Про нестерпну ситуацію селяни написали у листі до «Кола»:

– …До Вас звертаються мешканці 16-квартирного будинку, що стоїть у селі Копили, вулиці Стрельнікова 1б. Ми хочемо розповісти про свою біду. У нашому домі за останні 4 місяці вже тричі по 7 днів не було світла. Зараз світла також немає, його не стало ще 27.08.2013 року і коли з’явиться невідомо. Ні сільська рада, що у с. Терешки, ні «Райенерго» не хочуть ремонтувати поломку на лінії, говорять що ця лінія власність ДСНС. А ДСНС зробило собі в свій  готель «Фонтан» тимчасове електропостачання. Дім, в якому мешкають прості сільські люди: пенсіонери, діти війни, ветерани праці, малі діти залишаються нікому не потрібні. А у майбутньому його взагалі хочуть відрізати від електропостачання.

фото зверненняфото звернення

Уже  в телефонній розмові жителі знеструмленого будинку детальніше пояснили складність проблеми. За світло вони сплачують «Полтаваобленерго», саме ж електропостачання отримують від лінії, яка належить аварійно рятувальному загону спеціального призначення УДСНС у Полтавській області.

До теми - На Полтавщині відключили газ у п’яти селах через витік на трубопроводі

– Наша лінія (яка була раніше, – автор) проходила через місцевий ресторан, – розповіла Людмила Даниленко, одна із жительок будинку. – Вона колись прогоріла, кабель було пошкоджено. Ремонтували лінію нас не пустили, бо на кабелі вже, як виявилось, щось побудували. Тоді сільська рада нас вирішила приєднати до трансформатора ДСНС. Тут у Копилах недалеко знаходиться їхній готель. З тих пір у нас уже кілька разів по тижню не було світла. Можливо, якби сільська рада тоді дозволила відремонтувати наш кабель, все було по-іншому. Адже попередній кабель був кращим, він майже не ламався. А тепер ми не знайдемо відповідальних, хто б міг вирішити нашу проблему.

Журналіст «Кола» звернулась за роз’ясненнями до прес-служби ВАТ «Полтаваобленерго». Адже жителі сплачують за світло цьому підприємству. Дати коментар з приводу проблеми пообіцяли сьогодні, 4 вересня, о 14-й. Передзвонивши у вказану годину і після, журналісту вдалося почути лише телефонні гудки. У Терешківській сільській раді, до якої належать Копили, – теж автовідповідач. Отримати коментар вдалося в УДСНС Полтавщини.

Проблема у перенавантаженні лінії, до якої дехто незаконно приєднався

– Узагалі такої скарги до нашого управління не надходило, – розповіла Світлана Рибалко, речниця УДСНС у Полтавській області. – Як з’ясувалось, дійсно лінія належить аварійно рятувальному загону спеціального призначення, який нам підпорядковується. Кабель ми відремонтували за свої кошти. Світло у жителів цього будинку сьогодні (4 вересня) уже з’явилось.  Усунути поломку так довго не вдавалось, через те що, наші працівники не могли з’ясувати причини. Виявляється,  до лінії незаконно приєднались багато різних споживачів. Через що іде перенавантаження. Наші спеціалісти готують лист до обленерго аби їхні фахівці перевірили незаконні підключення. Також у ситуації  з тривалою відсутністю світла зіграло роль те, що мешканці відразу не звернулись до нас.

Будинок у Копилах, в якому часто відсутнє світло. Стоп-кадр телестудії "Місто"Будинок у Копилах, в якому часто відсутнє світло. Стоп-кадр телестудії "Місто"

Жителі страждальної двоповерхівки підтвердили факт появи електроенергії в їх оселях. Але вони певні, що радість тимчасова.

– Світло то включили, але ж це не надовго, – стверджує Ольга Барабаш, інша мешканка будинку. – Ми хочемо, аби нас підключили до сільської лінії, аби у нас постійно була електроенергія. До ДСНС нас же підключили тимчасово. У нас є лист, де вказано, що світло нам вони даватимуть лише до 10 жовтня. Як буде потім – залишається питанням. Тому ми і написали в листі до ЗМІ, що нас хочуть взагалі відрізати від електропостачання. А хіба  реально так жити. Після тижневих перерв, у мене всі продукти пропали у холодильнику. Ні телефон тобі зарядити, ні дітям уроки повчити ввечері. Я до себе через це не можу онука забрати.

До речі, зі слів жінки, у такій же ситуації опинилася родина, яка живе  у приватному будинку, що поруч з двоповерхівкою.

Читайте також - Транспортна проблема в Яківцях: зранку полтавцям не виїхати, увечері — не повернутися

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter