Полтавські регіонали та комуністи перейнялися фашизмом, опозиція – утисками їх активістів 18 травня

Політика
23 травня 2013 о 19:09596 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Депутати обласної ради прийняли звернення до населення області про недопущення прояві фашизму. Фото з архіву.На сесії Полтавської обласної ради депутати говорили про фашизм та утиски опозиціонерів.
Партія регіонів та Компартія ініціювали звернення до населення області про недопущення пропаганди неофашизму та неонацизму. Тим часом представники обласного осередку ВО «Батьківщина» заявили про перепони для їх активістів, яких вони нібито зазнали, подорожуючи 18 травня до Києва на акцію «Україна, вставай!».

Про прийняття звернення депутатів Полтавської обласної ради до жителів області щодо недопущення пропаганди неофашизму та неонацизму обранці голосували додатковим питанням наприкінці свого засідання. Більшість у сесійній залі була «за».

–       Останнім часом в Україні активізувались політичні процеси, що призводять до фашизації суспільства, розгулу пропаганди нацизму, відбувається героїзація гітлерівських прибічників, які видаються як борці за самостійну Україну. Набувають поширення русофобія і ксенофобія. Сьогодні виросло молоде покоління націоналістів, в основному народжених вже в незалежній Україні, які нічого не знають про складний і неоднозначний шлях створення Української держави. Лжепатріоти намагаються переписати історію, спотворюючи значення Великої Перемоги для долі нашої держави, і возвеличуючиии фашистських окупантів та їхніх бандерівських посіпак, – йдеться у зверненні.

Проявом фашизму автори звернення називають тенденцію ініціювання праворадикально налаштованими силами перейменовувати вулиці на націоналістичні назви, що викликають конфлікти в громадах, та випадки руйнування пам’ятників радянської доби. Відтак жителів області у зверненні закликають:

–       Ми закликаємо піддати осуду дії націоналістів. Підтримка людей, які проповідують націоналізм, обов’язково призведе до фашизації суспільства, а цього допустити не можна. Ми залишимося поза цивілізованим суспільством, якщо не зможемо побороти бацилу фашизму та нездорового  націоналізму. Ті, хто сьогодні підхопили ідеї радикальних націоналістів-фашистів у нашій країні, сіють зло. Вони несуть його не тільки тим, хто навколо них, а й майбутнім поколінням.

Нагадаємо, 15 травня у Полтаві провели антифашистський мітинг, більшість учасників маршу складали студенти та бюджетники. Проте не всі вони могли пояснити, що таке фашизм (відео).

Не чисельна опозиція у обласній раді сьогодні не підтримала антифашистське звернення, бо не бачить приводів для паніки.

–       Це надумана проблема, якої немає в Полтавській області та обласній раді зокрема. Якщо фашисти – це ті, хто захищають історію, культуру та українську мову, то ми всі тут фашисти, – заявив депутат Дмитро Хрістов.

Тим часом опозиціонери поскаржились на інші проблеми – перепони для участі в акції «Україна, вставай!», які їм нібито створили 18 травня. Депутат Володимир Микійчук зачитав з цього приводу звернення нардепа Валерія Головка.

–       18 травня активісти з Полтави разом з депутатами обласної ради та народними депутатами України вирушили в Київ для участі в акції «Україна, вставай». На шляху до Києва автобуси з нашими активістами тричі зупиняли правоохоронці. На трасі Київ-Харків неподалік міста Лубни техніка Облавтодору повністю перегородила дорогу, нібито виконуючи там ремонті роботи, утворився затор. Як тільки автобуси активістів проїхали цю ділянку, техніку одразу прибрали. Ми вимагаємо у правоохоронних органів та прокуратури розслідування цих фактів, а також направляємо запити голові МВС України, Генеральному прокурору України та Президенту України, – зазначалося у зверненні Валерія Головка.

Попрацювавши 4 години та посперечавшись про політику, депутати облради розійшлися.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter