Жителі вулиці Паризької Комуни в Полтаві виступили проти її перейменування на Героїв Крут (фото)

Новини
27 квітня 2013 о 17:551061 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Жителі вулиці Паризької Комуни в Полтаві виступили проти її перейменування на Героїв Крут (фото)
У Полтаві сьогодні відбулися громадські слухання щодо можливості перейменування вулиці Паризької Комуни на Героїв Крут.
Обговорення проходило в залі Октябрської ради Полтави в умовах підвищеної безпеки і бойової готовності. Результат засідання – вулиці Паризької Комуни вирішили залишити її старе ім’я.

Потрапити на громадські слухання можна було лише після пред’явлення паспорта з полтавською пропискою. Актову залу, крім трьох міліціонерів, оточили більше десятка молодиків кремезної статури, які собі на руки почепили пов’язки «Охорона громадського порядку». Хто вони і яких провокацій очікували, «спортсмени» не зізнавалися. Проте зібрання, на яке прийшли 159 людей – переважно пенсіонери, ветерани, офіцери радянських військ – пройшло цілком мирно.

Спочатку присутні обрали лічильну комісію в складі 5 осіб, потім встановили регламент зібрання: по 3 хвилини на виступ для бажаючих. Головуючий на засіданні Андрій Бардінов першому надав можливість висловитися меру Полтави Олександру Мамаю, який у вихідний день приїхав на громадські слухання з двома своїми заступниками і перебував у піднесеному настрої: згадував своє піонерське дитинство і Радянський Союз, розповідав вірші про Леніна.

–       У мене особисто 1,5 року тому була зустріч з мешканцями вулиці Пролетарської щодо перейменування її на вулицю Анатолія Кукоби. Я почув одноголосну думку «ні», бо це принесе багато клопотів через переоформлення усіх документів, технічних паспортів на квартири, гаражі, автомобілі. Тому ми прийняли рішення: якщо в Полтаві будуватиметься новий мікрорайон чи вулиця, ми назвемо її ім’ям Анатолія Тихоновича. Моя особиста позиція: якщо вулиці називати новими іменами, це має бути лише нова вулиця, – вважає Олександр Мамай.

Іншої думки був представник нардепа Юрія Бублика, який спільно з громадською організацією «Товариство Українських Офіцерів» побажав присвоїти вулиці Паризької Комуни в Полтаві нову назву. Самого обранця на слуханнях не було, тому помічнику Євгену Янкевичу довелося відстоювати пропозицію одноосібно.

–       Ми маємо своє минуле, яке шануємо. Але питання в іншому: потрібно думати про дітей і їхнє майбутнє. Ми хочемо, щоб молодь України мала ідеологічне виховання, а полтавці хочуть бути більшими прихильниками Паризької Комуни, ніж самі французи. Бо в Парижі немає такої вулиці, – зазначив Євген Янкевич.Виступ помічника нардепа слухачі прийняли скептично. Позиція самих мешканців вулиці Паризької Комуни переважно зводилася до наступного: вони категорично проти перейменування, бо це зайві життєві незручності та грошові витрати.

–       Я скажу від імені мешканців будинку по вулиці Паризької Комуни, 32, де живуть всі пенсіонери. Нашому будинку 200 років, ми виступаємо проти перейменування вулиці. Нам потрібно заасфальтувати двір, краще на це гроші витратити, – заявила пані Валентина Копійко.

Решту часу громада присвятила дискусії на тему «Чи були загиблі в бою під Крутами студенти героями?», питанням ідеології та з’ясуванню політичних вподобань. Наприкінці зібрання, яке тривало більше години, відбулося голосування: «за» присвоєння вулиці нової назви руки підняли лише двоє чоловіків, решта 157 – одноголосно «проти». Таким чином питання перейменування вулиці Паризької Комуни на Героїв Крут навіть не виноситимуть на розгляд сесії міської ради.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter