В Україні хочуть запровадити нове державне свято та скасувати старе

Новини
Валентина Зайченко25 березня 2013 о 14:051278 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото з сайту news.if.ua14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, можна святкувати День українського війська.
Такий законопроект у Верховній Раді зареєстрував депутат від "Батьківщини" Володимир Яворівський.

Аби не збільшувати загальну кількість святкових днів у році, одночасно зі запровадженням Дня Покрови з переліку державних свят запропоновано викреслити 2 травня – День міжнародної солідарності трудящих, який в Україні офіційно святкують 1-2 травня, пише tvi.ua

Схожий проект закону Яворівський уже реєстрував наприкінці 2010 року, однак тоді Верховна Рада цієї ініціативи не підтримала.
"Пресвяту Богородицю благоговійно шанувало українське козацтво. З початку своєї історії козаки віддали себе під Покров Пресвятої Богородиці, вважаючи Її своєю заступницею і покровителькою. Церква на Січі завжди була Покровською, а образ Богородиці вінчав козацькі хоругви та штандарти", – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

14 жовтня також вважають офіційним днем створення Української повстанської армії (УПА), у 1942 році.

З 1999 року, згідно з указом президента Леоніда Кучми, в Україні 14 жовтня святкують День українського козацтва, проте це свято не належить до переліку державних, тому цей день не є вихідним. Натомість День Збройних Сил України відзначають 6 грудня, оскільки цього дня у 1991 році було ухвалено закон "Про Збройні Сили України".

Зараз в Україні офіційно є 10 днів свят: 1 січня (Новий рік), 7 січня (Різдво), 8 березня (Міжнародний жіночий день), 1 та 2 травня (День міжнародної солідарності трудящих), 9 травня (День перемоги), 28 червня (День Конституції) і 24 серпня (День Незалежності), а також два свята зі змінною датою – Великдень і Трійця.

До теми: Перед чоловічим днем мер Полтави розповів, як «відкосив» від армії
Як у Полтаві жінки стають військовими

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter