Полтавці твердять, що роботу простіше знайти через знайомих

Робота
Ольга Матвієнко14 березня 2013 о 17:012204 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавці твердять, що роботу простіше знайти через знайомих
Журналісти "Кола" запитали у полтавців, як простіше та ефективніше знайти роботу і попросили поділитися власним досвідом. 
Серед найрозповсюдженіших варіантів пошуку, зазвичай, працевлаштування через знайомих, агенції, біржу праці або покластися на власні сили і розносити резюме по підприємствах.Анастасія

Скоріше за все потрібно стати на біржу праці. Плюс до всього – читати оголошення, намагатися це зробити своїми силами. Тому що, коли сидіти і сподіватися тільки на біржу праці, то можна так нічого й не знайти. Потрібно використати усі можливості. Часто і знайомі можуть допомогти. Мені ось влітку, наприклад, саме знайомі допомогли знайти роботу. Та і через біржу був досвід пошуку.
Марія

Навіть не знаю, я ще навчаюся і не задумувалась. Мені здається, що оголошення читати. Але надійніше –влаштовуватися через знайомих. Менше шансів, що буде недобросовісний роботодавець.
Ольга

Можна і через знайомих, і стати на біржу. Я ось влітку працювала, то мені на біржі підшукали тимчасову роботу. Думаю, що і постійну через біржу знайти реально. Але знайомства ніхто не скасовував. Завжди, перш за все, цікавлюся у знайомих, чи не знають вони про якісь вакансії. Тільки не варто покладатися лише на друзів у пошуку роботи. Бо вони не будуть намагатися щось підшукати активніше, ніж ви самі.
Юрій

Навіть не знаю щодо біржі. Я шукав роботу через знайомих. Мені здається, що саме через знайомих швидше за все знайти місце.
Анна

Думаю, що Інтернет допоможе.
Олександр Васильович

Тільки через знайомих. Я так вважаю, бо свого часу моя кохана жінка приїхала із Росії і я шукав для неї роботу в Полтаві. Тільки через знайомих вийшло. Оті всі біржі, по яких ми ходили, не допомогли.
Даша

Мені здається, що більше шансів знайти роботу через знайомих. Так швидше і простіше. На біржу поки станеє, часу багато витрачаєш. А так просто запитати в одного, другого.
Надія Ісааківна

Якщо дуже хочеш знайти роботу, то і в знайомих питати, і на біржу стати, і оголошення переглядати. Мені з цією проблемою зіштовхуватися не доводилося, бо я після навчання отримала призначення на роботу. Тоді все простіше було.
Денис

Я безробітний і роботу зараз не шукаю. Протягом десяти років працював на МНС. Тоді отримав місце після медучилища та армії. Ніколи цим питанням не переймався.
Зоя

Я дуже давно не думала про пошук роботи. Більше десяти років, мабуть. Тоді зверталася в агенцію. Це не завжди дієвий спосіб. Скрізь, куди приходиш, можуть вже вакансії бути зайняті. Вимагають досвід роботи скрізь по два-три роки. Зверталася також до друзів. Наприклад, якщо закінчив університет, училище, то можна запитати в одногрупників, які вже працюють.
Євген

Дуже важко знайти роботу. Коли я шукав роботу, то сам ходив по фірмах і пропонував свої послуги. Звертатися до агенцій я не люблю. Краще самому пройтися, рознести резюме, ніж комусь платити. Іноді допомагали знайомі. Також шукав вакансії в Інтернеті. До речі, так одного разу через Інтернет і знайшов роботу.
Наталія

Напевне, простіше стати на біржу. Я сама не працюю, ніколи не задумувалася про пошук роботи.
Віктор

Дивлячись, у яких випадках. Іноді можна оголошення подивитися у «Жовтій». А з іншого боку – краще пройтися і рознести резюме, спробувати власними силами підшукати роботодавця. Щодо біржі, то нічого сказати не можу, а от у приватні агенції я звертався одного разу, щоб знайти підробіток, адже я студент. То ти платиш агенції гроші, а вакансії пропонують на копійки. Тому цей спосіб не виправданий.
Наталія

Ефективніше за все читати оголошення. На біржу ставати не дуже вигідно. Адже пропонують не зрозуміло які вакансії, із мінімальною зарплатою. Звертатися в агенції, я чула, ефективно. Коли я сама шукала роботу, то ходила сама по підприємствах і запитувала про вакансії. Якщо пощастить, то друзі можуть підказати десь місце, але краще завжди розраховувати на свої сили.
Марія

Біржа однозначно відпадає. Найбільш розповсюджений варіант – через знайомих. Знаю про це не тільки зі свого досвіду. А я саме через родича знайшла роботу. Багато моїх друзів замість витрачати час на біржі та агенції, спочатку запитували у знайомих. На другому місці за ефективністю – оголошення. При чому не в газетах, а просто на вулиці. Тільки якщо ці два методи є не дієвими, то можна спробувати все інше.
Павло

Найкраще – шукати через знайомих. А ще краще – через родичів. Спосіб швидший і надійніший, ніж агенції і тим більше біржа. На біржі тебе «кидають» по усіляких дивніх вакансіях, де пропонують мінімальну зарплату.
Роман

Для початку потрібно вивчитися. Саме вивчитися і вже на цьому етапі розуміти, ким ти хочеш у житті стати. І що для цього потрібно зробити. Тоді пошук роботи буде одним із етапів, які легко подолати. Якщо не знати, чого ти хочеш, а тільки керуватися бажання заробити грошей, то пошук роботи затягнеться на чималий проміжок часу. І немає різниці, які тоді методи використовувати.
Яна

У мене не було великого досвіду пошуку роботи. Мені допомагали влаштуватися на роботу знайомі. На прикладі багатьох свої друзів та знайомих можу стверджувати, що саме цей спосіб найдієвіший. Знаю, що подруга шукала роботу через біржу, то в неї нічого не вийшло. Пропонували роботу з «мінімалкою».
Ігор

У мене дуже великий досвід пошуку роботи. Завжди шукав по-різному. Працював по знайомству. Так влаштуватися легше за все, але не факто, що вийде нормально працювати. У мене не вийшло. Другу роботу знайшов сам за оголошенням: прочитав, пішов туди і буквально зразу взяли працювати. Мав досвід пошуку в Інтернеті. Тут навіть простіше, бо заходиш на сайт і просто викладаєш своє резюме. Виклав, мені подзвонили, прийшов – і мене взяли. Знайомий влаштувався на роботу через агенцію на другий же день. Мені здається, що, перш за все, усе залежить від тебе і прикладених зусиль. Хочеш працювати – знайдеш швидко. Плюс до всього умови і сфера діяльності. А взагалі, дуже багато нюансів.
Марина

Думаю, що в першу чергу потрібно стати на біржу. Мені не доводилося, але на біржі ти принаймні періодично отримуєш якісь гроші і тобі пропонують періодично якісь вакансії. Їздити і намагатися – набагато краще, ніж сидіти вдома. По-друге, питати у друзів. Мені роботу запропонували за розподілом після навчання, але багато знайомих влаштувалися саме через своїх знайомих на приватні фірми і таке інше. Але сподіватися, що хтось буде ворушитися більше за тебе і влаштовувати тебе на роботу, то дарма. Покладатися найбільше потрібно на свої сили. Після того, як стали на біржу, читати оголошення. Можна залишити резюме на сайті для пошуку роботи.
Єгор

У нас місто маленьке. Найкращий варіант – у знайомих запитати. У пошук через агенції і біржу не вірю. Простіше самому рознести резюме.
Анатолій

Якщо є досвід роботи в якійсь сфері і хочеться працювати, то відправляєш резюме в Інтернет або ходиш і сам його розносиш. А якщо студент перший раз шукає роботу, то за газетними оголошеннями або через агенції зайнятості. Особисто я знайшов першу роботу через агенцію. Це було першим кроком до моєї теперішньої високооплачуваної постійної роботи.
Марина

У мене досвід пошуку роботи колосальний. Можна сказати, що найпростіше – подзвонити знайомим, попитати у них. Але ж не завжди десь є вакансія, про яку вони знають, і можна чекати довго. Якщо терміново шукаєте, то починайте читати оголошення. «Жовта газета» вам на допомогу, і сайти, й Інтернет. Звичайно, там дуже багато оголошень, розміщених однією агенцією. Вакансії різні, а номер телефонний один і той же. Проте ніхто ж не заважає шукати. Нехай вас відсилають на десять незрозумілих інстанцій, але одна із них може підійти. Проте, краще самому ось так шукати, ніж довіряти агенціям і біржам. Мою подругу в агенції відсилали на неіснуючі вже вакансії, довго мучили, гроші заплатила, а роботу так і не знайшла. Взагалі, роботу реально знайти дуже швидко. Аби бажання і резюме нормальні було. Якщо не беруть, то варто задуматися.

Запитували Ольга Матвієнко, Олег Дубина

До теми: Під час минулого опитування полтавці ділилися своїм ставленням до нового закону про релігію в Україні

Візьміть участі у новому опитуванні на сайті "Кола" і розкажіть, як святкуєте масляну

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter