Австрійці приїдуть стерилізувати полтавських безпритульних тварин

Новини
Ольга Матвієнко19 лютого 2013 о 11:531429 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
ubb.org.uaДо Полтави можуть приїхати представники австрійської зоозахисної організації «Чотири лапи» (Vier Pfoten), аби стерилізувати та провести щеплення для безпритульних тварин.


– Ця організація вже приїжджала до України. Вони допомагали стерилізувати тварин у Донецьку, Миколаєві та Києві, - розповіла Майя Матвєєва, голова наглядової ради ПОБО ЦЗЖП «Юний європеєць». – Вони приїжджають і протягом 28 днів проводять операції на базі місцевих ветеринарних клінік. Усе це безкоштовно.

За словами Майї Кадирівни, вартість 28 днів перебування австрійців у Полтаві та сотні стерилізованих тварин – лише харчування та проживання гостей. 2 бригади лікарів із 6 чоловік у день можуть стерилізувати від 10 до 15 тварин. Активісти вже домовилися з двома полтавськими клініками, на базі яких готові прийняти колег із "4 лап".

– Як тільки ми отримали позитивну відповідь про співпрацю, почали домовлятися із Полтавською державною аграрною академією. Там пропозицію прийняти австрійців зустріли рішуче, адже це можливість не тільки допомогти у вирішенні питання з безпритульними тваринами, а й перейняти в іноземних колег досвід менш інвазивних операцій за допомогою лазера, - зазначила Майя Матвєєва.

Після цього зоозахисники звернулися до міської влади для підготовки дозвільних документів, які наразі готові і чекають на підпис у міського голови Олександра Мамая.

За умови, що документи та контракти про співпрацю полтавці встигнуть відправити раніше за інші міста (за безкоштовну допомогу австрійців зараз змагаються кілька українських міст, у тому числі – Донецьк), то у Полтаві стерилізують більше 400 тварин.

Голова Центру захисту живої природи називає це неабияким проривом у вирішенні проблеми великої кількості безпритульних тварин на вулицях міста:

– За кілька років існування «Юного європейця» ми знайшли дім для близько 5 тисяч тварин. А стерилізували власним коштом близько 500. Якщо майже таку саму кількість тварин стерилізуютьза місяць, то це буде величезний прорив. Адже за рік 400 собак можуть принести близько чотирьох тисяч потомства.

До теми: Учора полтавські зоозахисники закликали до гуманного ставлення до тварин і виступали проти їхнього винищення

Гарна новина і для господарів чотирилапих. За словами зоозахисників, стерилізувати австрійська організація береться не тільки безпритульних тварин, а й домашніх тварин, які часто знаходяться у «вільному вигулі». Крім того, цих собакам та котам робитимуть щеплення проти сказу. Австрійська вакцина для щеплення набагато краща за ту, яку використовують у Полтаві.

Дивіться також: Кіт, який ледь не замерз, кішка, яка втратила око та інші безпритульні тварини шукають господарів (фото)

Довідка «Кола»: Вартість стерилізації собаки у Полтаві - 200-250 гривень, а кота - до 200 гривень.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter