У День виводу військ з Афганістану в Полтаві стріляли і пригощали солдатською кашею (фото)

Новини
15 лютого 2013 о 14:501482 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У День виводу військ з Афганістану в Полтаві стріляли і пригощали солдатською кашею (фото)
У Полтаві сьогодні, 15 лютого, відзначали 24 річницю виведення радянських військ з території Афганістану.
Вшанувати пам'ять загиблих бойових товаришів до парку воїнів – інтернаціоналістів з квітами прийшли сотні людей. Дружини та діти тримали у руках портрети втрачених на чужій війні чоловіків і батьків.

Ще задовго до початку офіційного заходу в парку було людно. Тут зібралися переважно чоловічі компанії, які приходять сюди щороку вшанувати друзів-воїнів, загиблих на території інших держав. Планують робити це і надалі, адже спільно пережиті ними моменти ніколи не забудуться. Про сумні спогади говорять неохоче.

- Мене призвали з Полтави на війну в Афганістан, коли служив у армії, - розповідає полтавець Віктор. – Хлопцям усім було по 18-20 років, розквіт молодості. На війні з нашого призову загинув Віктор Кушниренко, який не дожив до свого Дня народження всього один день. Але все погане з часом забувається. Залишається у пам’яті лише хороше: дружба і підтримка товаришів.

Скорботну частину відзначення 24 річниці виведення радянських військ з території Афганістану розпочали у Полтаві з промов. Представники афганських спілок вкотре нагадали владі про ті зобов’язання, які держава взяла перед ними і не завжди виконує. Натомість мер Полтави Олександр Мамай відзначив згуртованість організацій воїнів-інтернаціоналістів і пообіцяв у ювілейну 25 річницю виведення військ не оминути увагою кожну полтавську родину, котру торкнулася ця війна. Після тематичної пісні для присутніх та хвилини мовчання у пам'ять про загиблих пролунали постріли військових, охочі поклали квіти до підніжжя пам’ятника загиблим воїнам.

Читайте також – Полтавським афганцям вручили дві квартири і пообіцяли ще (+фото)Далі всіх запросили на частування солдатською кашею, яку роздавали в одноразовому посуді. За пригощанням вишикувалася черга. Пом’янути товаришів, випивши бойові 100 грамів, можна було просто на території парку воїнів-інтернаціоналістів. До речі, на реконструкцію цього парку минулого року з бюджету міста виділили 1 мільйон гривень, роботи завершили частково.

До теми: Полтавка передала музею орден чоловіка, загиблого в перші дні Афгану

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter