Як заохотити дитину малювати (+ відео та гуртки у Полтаві)

Рукоділля
Надія Труш3 грудня 2012 о 14:426881 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як заохотити дитину малювати (+ відео та гуртки у Полтаві)
«Коло» пропонує 9 різних методик малювання  для дітлахів різного віку.


Дитячі малюнки – це прояв фантазії. Недарма психологи саме по малюнку визначають внутрішній стан дитини. Малювання – це одне з кращих занять, що сприяє розвитку дрібної моторики, творчих здібностей. Цей процес підштовхує дітей мислити, сприймати й відчувати колір, форму предметів. Тому, замість того, аби сварити чадо за зіпсовані фарбою чи олівцями шпалери – пригадайте себе у такому віці та спрямуйте енергію сина чи доньки у розвиток таланту.

До теми: няня для дитини - як підібрати та що врахувати.

Кляксографія. фото doshkolnik.orgКляксографія. фото doshkolnik.org

Кляксографія

Ця методика малювання ляпками розвиває творче мислення дитини, уяву та фантазію. Для того, аби ваша дитина стала «ляпкохудожником», потрібно всього лише дати їй папір і туш.

Як малювати: на аркуш паперу нанести ляпки (маленькі плямки), а поверх нього накласти чистий аркуш. Таким чином ляпки «мандруватимуть з одного аркуша на інший. Чадо роздивлятиметься своє творіння. А у цей час ви разом можете придумати цілу казку чи історію, що зображено на малюнку. А ще дозвольте дитині домалювати щось своє, цей процес розвиватиме її фантазію. Займатися «ляпкографічним мистецтвом» можуть маленькі художники уже від 2-3 років.

Дзеркальне відображенння Дзеркальне відображенння 

Дзеркальне відображення

Така методика добре розвиває творче мислення та уяву дитини. Такий вид малювання сподобається дітлахам будь-якого віку, особливо 5-річним. Для малювання потрібно: гуаш різних кольорів, пензлики, папір. Спочатку потрібно згорнути аркуш паперу навпіл, потім розгорнути його. Після цього на папір дозвольте дитині нанести гуашеві плями різного розміру. Потім разом (якщо дитина не може зробити сама) знову згорніть аркуш, проведіть рукою, хай фарба змішається. Далі розгортайте папір. Так можна створити будь-що: метелики, ялинки, тваринки, квіти. Таку методику можна (та й будь-яку іншу також) поєднувати з мовленнєвим розвитком. Наприклад, вивчити разом невеличкий віршик або придумати казочку, з героями, що зображені на малюнку.

До теми: позашкільні заклади Полтави: скільки коштує навчання у художній школі.

Психомалювання

Психомалювання - вид малювання, коли використовують не лише олівці, а й фарби.Психомалювання - вид малювання, коли використовують не лише олівці, а й фарби.

Розвиває фантазію, уяву, вчить емоційно реагувати на музику та передавати настрій у кольорі. Підійде для старших дітлахів, від 5 років. Малювати в такий спосіб можуть діти й 7-9 років. Як діє методика: попросіть дитину за вашим сигналом заплющити очі та почати щось малювати простим олівцем. У цей час поряд нехай лунає негучна мелодія. Попросіть чадо малювати те, що навіює йому мелодія. Як тільки мелодія закінчиться (краще, якщо вона лунатиме не більше 2 хв), попросіть дитину зупинитися та розплющити очі. Тоді уважно роздивіться малюнок, знайдіть у переплетених лініях якийсь сюжет. Потім нехай дитина обведе його кольоровими олівцями та домалює деталі. Можна малювати і фарбами.

До теми: як побороти дитячі "не хочу, не буду, я сам".

Малюнок за методикою ниткографіїМалюнок за методикою ниткографії

Ниткографія

Ця методика розвиває увагу, окомір, зорову пам’ять, терплячість, акуратність, фантазію, образне мислення. Для дітей віком 5-7 років.

Матеріал: ворсиста нитка (ірис), аркуш оксамитового паперу (контрастний по кольорах). Нехай дитина викладе на аркуші оксамитового паперу будь-яке зображення по пам’яті. Нитки краще використовувати ворсисті, вони краще прилягають до паперу.

Такий спосіб малювання гарний тим, що коли дитина захоче передати характер свого героя, їй не потрібно викладати новий, варто тільки змінити деякі деталі. Наприклад, герой може усміхатися або сумувати. До речі, використовуючи таку методику малювання, можна навчити дитину викладати цифри, різні геометричні фігури, розрізняти парні й непарні числа.

Намалюйте контур пташки, разом з дитиною "розфарбуйте" її крупами чи насінням. фото www.umka.byНамалюйте контур пташки, разом з дитиною "розфарбуйте" її крупами чи насінням. фото www.umka.by

Аплікації, що переходять у конструювання

Розвиває дрібну моторику пальців. Такий вид малювання особливо має сподобатися хлопчикам. Для дітей середньої та старшої групи дитсадка і старших.

Що потрібно мати: крупу (сіль, пісок, пластикат у гранулах), папір, тканину. Дитина обводить по контуру трафаретний малюнок, заповнює його клеєм, засипає крупою. Після висихання зайву крупу слід струсити. Потім зроблене розфарбовують фарбами. Можна зробити зображення плоским.

Для цього потрібно піклуватися тільки про лінії й колір (у загальному колірному поєднанні). Для об’ємного ж необхідна невелика підготовча робота. Для цього слід відкласти всі відтінки використовуваного паперу, розклавши їх по кольорам.

До теми: позашкільні заклади Полтави: скільки коштує навчання у Малій академії мистецтв.

Набризкування

Такий вид малювання призначений для дітей 6-7 років. За домомогою такого методу дитину можна навчити розуміти сезонні зміни. Наприклад, листя на одних деревах жовтіє чи червоніє раніше, аніж на інших. А ще можна передати напрям вітру – для цього необхідно намагатися, щоб бризки лягали в одному напрямку на всьому малюнку. Матеріал для набризкування: звичайний гребінець, пензлик чи зубна щітка, фарби, папір.

ТампонуванняТампонування

Тампонування

Таку методику малювання можна адаптувати до будь-якого віку дошкільнят. Малювати у такий спосіб буде цікаво й першачкам.  Для тампонування треба зробити тампон з марлі (до речі, його можна замінити шматочком поролону). Ним дитина набиратиме фарби і легкими дотиками до паперу малюватиме що захоче. Наприклад, малюки молодшого дошкільного віку можуть намалювати хмари, сонячні зайчики, кульбабку. Не сваріться на чадо, якщо кольоровими стануть не лише герої дитячого малювання, а й руки маленького художника, адже їх легко відмити. Дитині середнього дошкільного віку запропонуйте намалювати пухнастих курчат, веселих зайців, сніговичка, яскравих світлячків. У 6-7 років дитина може сполучати цю техніку із технікою «трафарет». Для цього потрібно вирізати трафарет, який дитина захоче. Потім, притиснувши пальцем уже готовий шаблон (це може бути фігура якогось казкового героя чи квітки) – нехай обведе по контуру легкими дотиками тампона. Потім обережно слід підняти трафарет. Відбиток залишиться на папері.

До теми: довідка - гуртки у полтавському міському Будинку культури.

Чарівна паличка

Така методика доступна і цікава для дітлахів будь-якого віку. Навчіть і ви свою дитину стати чарівним художником, який має чарівну паличку і створює шедеври для своєї любої мами (тата, сестрички чи братика, або для дідуся з бабусею). Отже, олівець або ручку треба обмотати з тупого кінця поролоном, що прив’язується ниткою. Вийде великий пензлик без волосків. Паличка тримається перпендикулярно до поверхні листа, без нахилу. Слід, який вона залишає, імітує вовну тварин, крону дерев, сніг. Цю паличку дитина вмочає у фарбу (але слідкуйте, щоб води було небагато, інакше «чарівна паличка» не малюватиме). Нехай маля наносить різні фігурки на аркуш паперу. Долучіться до процесу малювання і ви, дорослі – чорним олівцем або фломастером намалюйте, приміром, гілки дерева чи кущ. А дитина нехай домалює фарбою листя і плоди. Або ж намалюйте контур тваринки, а дитина хай розфарбує його «чарівною паличкою».

малюнок пальчикамималюнок пальчиками

Пальцевий живопис

Малювати пальчиками можуть найменші дітлахи, які уже проявляють інтерес до малювання. Матеріал:  гуаш, папір. Дитина вмочає палець у фарбу й малює ним на папері що забажає. Малювати пальцями можна будь-що: тварин, рослини, квіти, можна навіть спробувати намалювати сімейний портрет.

Пропонуємо разом з дитиною підготуватися до Нового року - навчіть своє чадо малювати ялинку. До речі, так ви зможете допомогти дитині виготовити новорічну листівку, нею маля зможе привітати улюблених дідуся чи бабусю зі святом.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter