Полтавський апеляційний суд розглянув справу Миргородського заводу мінеральних вод (фоторепортаж)

Фото
3 грудня 2012 о 20:402013 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавський апеляційний суд розглянув справу Миргородського заводу мінеральних вод (фоторепортаж)
У Полтаві робітники Миргородського заводу мінеральних вод вимагали справедливого розгляду справи проти їх керівника. У Полтаві сьогодні слухали апеляцію на постанову про відкриття кримінальної справи проти директора заводу Валерія Сенька.
Судовий процес супроводжувався звуками сирени та скандуванням гасла «Геть руки від заводу!».

Працівники Миргородського заводу мінеральних вод влаштували мітинг на підтримку свого керівника

Близько 100 робітників ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод» зібралися сьогодні з плакатами під стінами Апеляційного суду Полтавської області на пікет. Люди переконані, що відкриття 18 жовтня 2012 року податковою міліцією кримінальної справи проти їхнього директора, – це спроба рейдерського захоплення підприємства або ж спроба його повністю закрити.

- Ми всі боїмося втратити свої робочі місця. Зараз завод працює, виробництво не зупиняли, після численних перевірок поки що арешт з рахунків підприємства зняли. Проте невідомо, чим усе це скінчиться, адже кримінальні справи порушені проти нашого директора та головного бухгалтера. Більше того, схожа ситуація склалася на інших заводах мінеральних вод, що входять разом з Миргородським до складу одного холдингу. А відтак наша доля теж під загрозою, - говорить Наталія Рудченко, яка 2 роки працює на ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод» економістом.Розгляд апеляційної скарги тривав майже 2 години

Судовий процес, що був запланований на 14 годину, розпочався близько 14.45. Одразу судді зачитали клопотання захисту про перенесення розгляду апеляції на іншу дату, бо сам генеральний директор Валерій Сенько перебуває у відрядженні за межами України (Грузія, Тбілісі) і не може бути присутнім на засіданні. Це прохання адвоката відхилили, бо суд завчасно попередив Валерія Сенька про дату розгляду апеляції. Телевізійників, які приїхали висвітлювати судовий процес, після цього рішення попросили вийти із зали засідання, адже судді дозволили знімати лише оголошення вироку по справі.

Позицію захисту пояснив журналістам адвокат Валерія Сенька. На його думку, у держобвинувачення бракує достатніх доказів для порушення проти генерального директора ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод» кримінальної справи за частиною 3 статті 212 Кримінального Кодексу України «Умисне ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах» (2,9 мільйона гривень) шляхом заниження ціни реалізації виготовленої продукції.

- До цього часу Валерію Сеньку не пред’явили жодних звинувачень по справі та не обрали міру запобіжного заходу. Крім того, у постанові слідчого про відкриття кримінальної справи міститься посилання на порушення норм законодавства, які ще не набрали законної сили. А саме на статтю 39 Податкового Кодексу України, яка починає діяти лише з 2013 року,- стверджує Євгеній Солодко, адвокат Валерія Сенька.

Суд у задоволенні апеляції сьогодні відмовив

Колегія суддів, що складалася з 3 осіб, після 1, 5 годинного слухання та 10-хвилинної наради вирішила у задоволенні апеляційної скарги відмовити. Захисники, заручившись підтримкою новообраного депутата Верховної Ради Сергія Капліна, мають намір подавати касацію на цю постанову до вищих судових інстанцій.

Натовп, який 2 години під дощем чекав закінчення процесу перед входом до суду, сьогоднішнє рішення феміди зустрів викриками «Ганьба!».

Довідка "Кола". Діяння, передбачені частиною 3 статті 212 Кримінального Кодексу України, караються штрафом від 15 тисяч до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3років з конфіскацією майна.