Вечір пам'яті Вайнгорта у Полтаві ледь не зірвала несправна техніка (фото)

Дозвілля
Надія Труш30 листопада 2012 о 17:361139 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Вечір пам'яті Вайнгорта у Полтаві ледь не зірвала несправна техніка (фото)
У Полтаві відбувся вечір пам'яті Лева Вайнгорта, відомого архітектора.


У залі Краєзнавчого музею зібралися полтавці, що знали Вайнгорта особисто, його учні та просто полтавці, яким цікава його особистість. Присутніх було більше, аніж розраховували організатори, доводилося навіть приносити із зал музею додаткові стільці – згадати про полтавця не за походженням, а за покликанням прийшло понад 50 людей.

Однак на вечорі постійно виникали перешкоди: через несправні мікрофони було дуже погано чути виступаючих. Присутні у залі навіть прохали говорити голосніше.Розпочався вечір із виступу камерного хору «Лілея» та віршованих рядків. Після чого ведучий розповів про життя та професійну діяльність Вайнгорта. Однак присутні слухали його неуважно: більшість зацікавлено листали книгу про архітектора, яку можна було придбати при вході у музейну залу. Це нове видання «Провінційний Архітектор», до книги увійшли спогади самого Лева Вайнгорта і спогади про нього.

Про своє ставлення до внеску у розвиток та розбудову міста поділився й Вадим Вадімов, головний архітектор міста. До речі, саме про нинішнього архітектора, про те, що завдяки йому відбувається захід, ведучий говорив навіть більше, аніж про Вайнгорта, в честь якого й зібралися присутні.

Деякі полтавці принесли квіти. У залі, поряд з книгами про Лева Вайнгорта у вазоні стояли свіжі білосніжні квіти. Поряд – композиція із запалених свічок.

Лев Вайнгорт. фото histpol.pl.uaЛев Вайнгорт. фото histpol.pl.ua

Довідка «Кола»: Лев Вайнгорт народився в 1912 році у Варшаві. У 1938 році він з відзнакою закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю архітектор-будівельник. У віці 26 років він був призначений головним архітектором Полтави, пропрацювавши на цій посаді до 1970 року. Із 1970 по 1981 рік Вайнгорт працює доцентом кафедри архітектурного проектування Полтавського інженерно-будівельного інституту. У вересні 1981 року стає директором заповідника-музею Миколи Гоголя в селі Гоголевому. Від 1986 року і до 18 квітня 1994 року Вайнгорт працював старшим науковим співробітником Полтавського краєзнавчого музею. У середині 1950-х – на початку 1960-х років під проводом головного архітектора міста у Полтаві споруджуються нові об'єкти – ротонда Дружби народів (Біла альтанка), музично-драматичний театр ім. Миколи Гоголя, пам'ятник Леніну, будинок міськвиконкому на вул. Жовтневій, будинок культури бавовнопрядильного комбінату, пожежне депо на розі вулиць Фрунзе та Шевченка, міст через Ворсклу, велика кількість багатоповерхових житлових будинків, побудованих за індивідуальними проектами. Помер у 1994 році.(за матеріалами histpol.pl.ua)

Також читайте:

У Полтаві проходила виствка та вечір  пам'яті загиблого митця Сергія Звенигородського

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter