З полтавських блогів: "Електронна демократія"? Три великі "але"

БлогоОгляд
Валентина Зайченко30 листопада 2012 о 16:461219 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 З полтавських блогів: "Електронна демократія"? Три великі "але"
Блог Юрія Шевченка. Юрій про себе: менеджер з реклами. Творча людина, котрій не байдуже що буде в майбутньому з його країною.


Зараз у більшості спільнот у Фейсбук та Вконтакті, де є головною темою політика - стало частіше з'являється обговорення терміну та можливостей "Електронної демократії" в Україні. Говорять про це і сивочолі і 18 річні... Тема цікава та важлива (принаймні для тих хто обговорює її ) проте є велике АЛЕ котре змушує мене викласти свою думку про неї. Я не проти "електронної демократії" просто бачу деякі важливі нюанси, без врахування яких буде: "- хотіли як краще, а вийшло як завжди".

Фото з bm.img.com.uaФото з bm.img.com.ua

Є всього на всього три нещасні перешкоди, для електронної демократії в Україні. Які обовязково треба враховувати її прихильникам, але чомусь її вони це зовсім не беруть до уваги:

1) Сереженька Кивалов... - якщо хтось непорядний буде мати доступ до сервера то вара десократія буде вже - тоталітаризмом якимось. Так буде доки офіційно не придадуть анафемі КІВАЛОВЩИНУ!

2)Трансформація суспільства нашого, тобто його менталітету - зараз що найменше для 50% наших громадян все ПО... і НА... що буде в майбутньому з Україною , їм дай все прямо зараз! Думаєте таких не можна купити - разом з паролем доступу, до електронної демократії !?? Так думати наївно панове! І будь-які піренгові системи не допоможуть тут.

3) Доярка з інтернетом - кожна доярка чи свинарка по вашому яка має вдома комп та інет - може голосувати за важливі питання в країні - та ій для початку треба навчити елементарним речам!! - Наприклад що таке федералізація, чим вона конкретно погана чи гарна для України... А то сяде вона з голою сільрад - бухнуть і він її про агітує за ПР чи іншу олігархічну силу, і все... Тож має бути школа яка навчить спочатку доярку користуватися компом та політичній грамоті !!! І будь-які піренгові комп'ютерні системи - не допоможуть тут, теж.
Тож мають бути люди від народу, не так як зараз депутати - він наобіцяв, ви його обрали він пішов у ВР займатися особистими справами. І забив на вас... Має бути інша система - модель державного управління, інші критерії підбору та оцінки кандидатів. Саме ці люди мають контролювати "електронну демократію", хоча б перші 5-10 років становлення. І постійно звітувати обранцям, по жорстким правилам.
В державі на Конституційному рівні має бути легалізований та детально прописаний так званий - «Інститут Координаторів». Координатори мають не бути членами жодної з партій та проживати саме у вашому будинку, чи на вашій вулиці. Ніякої недоторканності, лише жорстка відповідальність - у відповідь на гарну службу чітка винагорода по прописаній системі, де вигідно бути чесним, і дуже не вигідно брати хабарі (система вже існує). Координатори мають бути всього двох видів: Галузевий та Громадський (Вуличний) Координатор. Навіщо це (Інститут Координаторів) взагалі:

- Часто Президент чи Прем'єр отримують не вірну, або не зовсім вірну інформацію (можливо створюють таке враження для народу), про ту чи іншу проблему громадян - тому що діє так званий «ефект короля». Короля, що живе в золотому палаці, із розкішними садами та думає, що так само живуть всі його громадяни (або навіть просто не замислюється про це). Чому так трапляється??? Причина №1 - це те що державний лад країни не передбачає (хіба що тільки на папері) владу та контроль Народу, в країні та над її чиновниками. Причина №2 - це те що інформація до вищих державних посадовців йде по ланцюгу чиновників, з нижніх до верхніх… А кожен з них намагається захистити свої власні інтереси, своє крісло…Так було, і так буде завжди, в будь-якій системі, якщо тільки не буде створено нову більш ефективнішу модель (систему). Котра буде не розповідати про владу Народу в країні, а реально виконувати її, а також заповнить прогалини та виправить недоліки, так званого чиновницького ланцюга. Змусить чиновників працювати більш ефективніше, раз і назавжди.

Більш детальна інформація міститься тут

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter