У Полтавській обсерваторії кінця світу не чекають

Ситуація
Таня Цирульник29 листопада 2012 о 13:531278 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтавській обсерваторії кінця світу не чекають
Кінця світу, який пророкують на 21 грудня, не буде. Так думають у полтавській гравіметричній обсерваторії. Зізнаються, що питання про парад планет та апокаліпсис полтавці задають часто.


Вершники Апокаліпсису, передвісники кінця світу. Фото з apokaliptika.ruВершники Апокаліпсису, передвісники кінця світу. Фото з apokaliptika.ru

– Ми людям кажемо правду: ніякого кінця світу не буде, – говорить Микола Тищук, науковець обсерваторії. – Погляньте на карту NASA: класичний парад планет – це коли вони вишикуються у лінію, яка проходитиме через  Землю і Сонце. Станом на 21 грудня таке явище не дуже спостерігатиметься.  Можна провести приблизно таку лінію: Юпітер – Земля – Венера – Меркурій – Сатурн, хоча останній не зовсім чітко стає у лінію. Крізь Сонце лінія ця не проходитиме взагалі, тільки через Землю.

Загалом, за словами полтавських фахівців, за бажанням парад планет можна спостерігати ледь не щороку – по 2 -3 планети стають у ряд. Загалом, астрономи цьому явищу не надаються якогось особливого значення, тим більше містичного. Кажуть, то для астрологів воно є важливим. Астрономія як наука цьому такого значення не надає. На питання про те, чи вплине парад планет на роботу супутника, відповідь також заперечна.

–  Де б планети не були, на супутник вони практично не впливають. Супутники знаходяться на орбіті навколо землі, і треба розуміти, що відстані від них до нашої планети вимірюються тисячами кілометрів. Відстані ж до інших планет вимірюються мільйонами кілометрів, тож гравітаційний вплив дуже малий. Конфігурація планет настільки мало впливає на те, що відбувається на землі, що про це не варто говорити. Це можна зафіксувати лише за допомогою дуже чутливих гравіметрів, – заспокоїв Микола Федорович.

До теми: Полтавців заспокоюють, що «апокаліпсису» 21 грудня не буде

Патріарх Філарет у Полтаві запевнив, що на «кінці світу» хочуть нажитися шахраї

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter