У Полтаві нагородили юних авторів найкращих пам’ятників для міста (фото)

Дозвілля
Ольга Матвієнко16 листопада 2012 о 18:21752 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві нагородили юних авторів найкращих пам’ятників для міста (фото)
У Полтавському художньому музеї підбили підсумки дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва «Який пам’ятник ти хочеш бачити в місті Полтаві?»
Конкурс, який організувала громадська організація «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» імені А. Т. Кукоби, об’єднав 80 учасників віком до 25 років. Вони представили на розсуд журі малюнки, скульптури та фото-проекти пам’ятників, які уявляють на вулицях міста.

Діти з відповідальністю поставилися до конкурсу. Один із учасників розповів, що хоче, аби Полтава збагатилася отакими дивовижними скульптурами, а не сірими сумними новобудовами.

– Я зробив свій пам’ятник «Захистимо природу», бо хочу, щоб люди посміхалися, пам’ятали і бачили місто квітучим і красивим, - розповів 11-річник Дмитро Корост, який виборов ІІ місце серед у наймолодшій групі.Загалом переможців визначали у трьох вікових категоріях. Проте, призи отримали і лауреати конкурсу, оскільки, за словами організаторів, журі було надто складно нагородити одних і оминути увагою інших дітей.

– Усі діти дуже гарно попрацювали і кожен із цих пам’ятників заслуговує на те, щоб його розмістили саме там, де вказала за умовами конкурсу дитина, – зазначила голова «Фонду захисту та підтримки талановитих дітей» Віра Кальник. – Добре було, коли б очільники міста подивилися на цю виставку.

Творчий доробок, представлений у залі дитячої творчісті, вразив відвідувачів розмаїттям тем. Діти та молодь запропонували пам’ятники лебединій вірності, ненародженим дітям, сім’ї, книзі, хокею, 100-літнім дубам і десятки інших.

Журі вразило, які складні речі втілювали у своїх пам’ятниках зовсім юні учасники.

– Я зробила пам’ятник ненародженим дітям. Тим, хто не народився через аборт. У вигляді янгола, який сидить на веселці, як символ того, що він ніколи не побачить барви світу. Думаю, що люди повинні задуматися, бо зараз є ті, хто ненароджену дитину ще не вважають за живу, – розповіла Надія Коргот.

Також читайте, як діти-екскурсоводи розповідали про права людини