Полтавським чорнобильцям і афганцям до кінця року куплять 15 квартир по 6 тисяч за м² (відео)

Новини
16 листопада 2012 о 14:131125 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
У полтаві вирішили купити 15 квартир пільговикам. Фото Юлії Корж.Управління ЖКГ Полтави за державні гроші придбає 15 квартир чорнобильцям і афганцям у новобудовах.
Нагадаємо, ще 2 серпня 2012 року управління ЖКГ визнали розпорядником бюджетних коштів для купівлі квартир цим пільговим категоріям населення. Проте сьогодні повної згоди щодо питання вартості майбутніх помешкань депутати міської ради так і не дійшли.

Чорнобильці, що проживають у Полтаві, безкоштовно у 2012 році отримають  13 одно- та двокімнатних квартир з ремонтом у будинках по вулицях Курчатова, 3а (1 помешкання) та Шевченка, 75 (12 осель). Афганцям дістануться 2 квартири у домі по вулиці Курчатова, 3а. Мінімальна площа житла складає 36,6 кв.м., максимальна сягає 69,1 кв.м. Гроші на цю покупку виділяє держава. Різницю у разі перевищення допустимих розмірів ціни квартир доплачує міський бюджет – це 1 мільйон 139 тисяч 899,8 гривень.

Але середня вартість житла 6 тисяч 150 гривень за один кв.м., за яку й куплятимуть ці квартири, депутату міської ради Олександру Шамоті здалася зависокою.

- Чому ми купляємо квартири по такій ціні, коли є пропозиції квартир й по 3  тисячі 600 гривень за кв.м.? Також виникає питання, чому всі квартири у купляємо у одному будинку? Інші забудовники відмовились від участі у цій програмі? Тим паче, закон не забороняє купляти квартири на вторинному ринку, - поцікавився Олександр Шамота.

Слово взяв мер Полтави Олександр Мамай. На його думку, така вартість є цілком прийнятною.


- Ці квартири ми маємо купити в 2012 році у будинку, який зданий у експлуатацію цього року. Оселі будуть з повним ремонтом. До мені особисто на прийом прийшли 6 сімей, які стоять у черзі по 20 років і яким дістануться ці квартири. Я їм порадив підшукати самим житло, яке ми допоможемо потім їм придбати. Вони сказали що готові ще почекати, аби лише отримати помешкання в нових будинках, - відповів Олександр Мамай.

Тож «Міську програму забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та воїнів-інтернаціоналістів у 2012 році» затвердили 37 голосами, один  депутат утримався. Загалом на27  сесії міської ради прийняли  ще 5 квартир та 2 будинки до комунальної власності міста – «за» були усі депутати.

Дискусію депутата Олександра Шамоти з міським головою Олександром Мамаєм, його заступником Олександром Найпаком та депутатом Ігорем Лебедиком  ми пропонуємо переглянути Вам на відео.Підготували Марина Клименко та Юлія Корж


До теми:

Міська влада сьогодні позбулася ФК «Полтава»