Полтавці розповіли, що вони змінили б в сучасній системі освіти (опитування)

Новини
9 жовтня 2012 о 18:005697 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавці розповіли, що вони змінили б в сучасній системі освіти (опитування)
Жителі обласного центру розповіли журналістам «Кола» про те, що їх не влаштовує в сучасній системі освіти.
Любов Миколаївна:

– У школі треба відмітини збір грошей з батьків. Ті ж самі подарунки, коли дитина закінчує школу, щоб всього цього не було. А незалежне оцінювання потрібно тільки в тому випадку, коли воно дійсно незалежне, якщо немає ніяких лівих ходів. А у вишах потрібно, щоб викладачі, які ведуть приймальний відбір, теж не брали грошей. Тобто тут потрібно навести порядок при вступній компанії.
Іван:

– Насамперед, в школі потрібно підняти зарплату вчителям. По-друге, зробити доступні підручники, щоб вони відповідали програмі. Щодо вишів, то потрібно внести зміни в болонську систему. Зараз, за цієї системою, студент має до екзамену набрати 60 балів, а краще було, щоб хоч 50,  тоді студентам буде простіше. А також потрібно ставати бали за відвідування – це покращило б відвідування студентами пари.
Максим:

– Змінити потрібно дуже багато. Якщо взяти школи, то розкажу, за своїм прикладом, що у мене в першому класі були оцінки 5-4, у другому класі – 4-3, а вже у третьому – 3-2. А все це тому, що у вчителів 40 людей у класі, вони фізично не справляються. Потрібно зменшити навантаження. І за побори в школі, я б карав. Учень іде вчитись, а йому весь час потрібно на щось здавати гроші. Дуже дорого обходиться навчання. Мій молодший брат, коли пішов у школу, то значні кошти почали затрачатись на ті самі зошити та форму. Шкільну форму я б взагалі відмінив. Кожен має ходити в тому, в чому йому зручно. Коли людині зручно, тоді все простіше. А от студенти, наприклад, самі ліняться вчитись. Тому, що якщо людина захоче, то вона вивчиться.
Олена:

– Визнати, що освіта є платною, тоді все стане на свої місця. Проблема у фінансуванні. Та сама заробітна плата вчителів не відповідає тим затратам, які вони повинні віддавати дітям. Тому вони дають дітям те, за скільки їм платять. І це логічно, бо всі ми люди, і ніхто не хоче більше затрачати зусиль за отриману зарплату. У вищій освіті матеріальна база краща. Але студенти відірвані від ринку праці. Ми вчимо в університеті одне, а приходимо на роботу і опановуємо інше.  Не вистачає практики, після якої студенти відразу  стають фахівцями.
Артем:

– Нашу освіту потрібно змінювати. Те саме ЗНО, якби було чесним, без того, що всі ми знаємо, то воно було б потрібне, адже допомагає розкрити знання людини. Щодо фінансування, то в нашій країні воно ніколи не буде достатнім. Мені, наприклад, подобається система освіти в Америці, коли по закінченню школи  учні обирають собі тільки потрібні предмети.
Геннадій (не забажав фотографуватись):

– Я нещодавно отримав другу вищу освіти. Вважаю, що болонську систему потрібно замінити на таку, як була раніше, тобто п’ятибальну. Адже болонська система в принципі нічого не дає: студенти не вчаться, а купляють оцінки на екзамені. У цій системі, на мій погляд, не добре те, що студенти більше самостійно мають вивчати  матеріал, без контролю викладачів. А, знаючи, по собі,  хто б там його вчив
Світлана:

– Потрібно змінити менталітет батьків та дітей. Адже нині ставлення учнів до навчання бажає кращого. І в цьому, мабуть, більше винні не діти, а їхні батьки, які недостатньо приділяють уваги вихованню та заняттям з дітьми. І так з молодшого віку до старшого проблема тільки зростає.
Віктор Якович:

– Я вважаю, що систему освіти дійсно потрібно змінити. Іде велике навантаження, як на вчителів, так і на дітей. Діти нині мають вивчати багато непотрібних їм у житті предметів, вони дуже завантажені. Мій онук цього року пішов до першого класу, я б не потягнув таку програму. Я не фахівець в освіті, тому не знаю конкретно що і як, але потрібні зміни. Щодо фінансування, то я, як ліберал, вважаю, що освіта не може бути безкоштовною. Це брехня вигадана колись комуністами. Навчання має бути платним, але тут і людина, яка працює, має отримувати належну заробітну плату, щоб утримувати сім’ю та навчати дітей. Тоді все буде нормально.  Учнів, я  вважаю, в класі міських шкіл небагато, скоро буде, як у селі, по 5-6 учнів у класі. А от вища освіта, на даний момент, розмивається. Вона має бути більш поглибленою щодо предметів, які необхідні для  спеціальності. У вишах теж багато зайвих предметів.

Запитували Марина Клименко та Юлія Корж

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter