Полтавців попереджають про ріст крадіжок в літню пору: як вберегтись

Ситуація
27 червня 2012 о 12:021034 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавців попереджають про ріст крадіжок в літню пору: як вберегтись
Щороку з настанням літа збільшується кількість звернень про крадіжки майна від полтавців.


Фото з сайту 20minut.uaФото з сайту 20minut.ua

Тож обласна  міліція дала кілька порад жителям обласного центру, як вберегтись від таких неприємностей.

З початку року в обласному центрі сталось 59 квартирних крадіжок. І хоча за цей період в минулому році їх було майже вдвічі більше, та у літній час полтавцям все одно слід оберігатись від крадіїв. Адже в час відпусток, як правило, кількість крадіжок зростає.

- У цьому році в Полтаві уже затримали три організовані групи квартирних злодіїв, - говорить Юрій Сулаєв, речник УМВС у Полтавській області. – Часто такі зловмисники приїздять із інших країн СНД. Вони зупиняються в закинутій хатині в одному із сіл ближніх районів Полтави. А крадіжки чинять саме в обласному центрі.

Тож полтавцям слід взяти до уваги кілька порад

По-перше, їдучи з дому, документи і великі суми грошей краще зберігати у надійних місцях: банківських установах, домашніх, або готельних сейфах.

- Якщо їдете на довго з дому, то ключі від квартири краще віддати родичам чи сусідам, - радить Юрій Васильович. -  Щоб вони час від часу приходили до вашого дому, ночували там, або включали на кілька годин телевізор чи музику. Адже крадії відслідковують такі будинки, в яких кілька днів ніхто не з’являється, не вмикає світло і так далі.

По-друге, їдучи в транспорті, слідкуйте за своїми речами. Кишенькові злодії обов’язково знаходяться в тісному контакті з жертвою. Тому в місцях масового скупчення людей (транспорт, пляжі, пішохідні зони, магазини та ринки) слід бути особливо уважними. Улюбленим прийомом кишенькових злодіїв - створення нервозної обстановки біля суб'єкта крадіжки. Вас, мов би ненароком, можуть штовхнути, або забруднити гірчицею, кетчупом чи морозивом, щоб відволікти увагу. В громадських місцях не демонструйте краще дорогі речі, не виставляйте напоказ прикраси і годинник. Коштовну фото-відеоапаратуру необхідно переносити в спеціальних сумочках, які повинні завжди перебувати в полі вашого зору.

По-третє, бережіться автомобільних злодіїв. Часом досить 10-20 секунд для такої крадіжки. Якщо передбачається тривала зупинка, постарайтеся залишити авто на стоянках, що охороняються, або хоча б у багатолюдних місцях. Як діють автомобільні злодії й в яких районах Полтави найчастіше вони трапляються читайте тут.

До теми -  У Полтаві неповнолітній з товаришами обкрадали вітчизняні авто

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter