У Полтаві зніматимуть фільм

Новини
20 червня 2012 о 11:51994 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві зніматимуть фільм
З 26 по 28 в Полтаві зніматимуть документальний фільм про уродженця Козацьких хуторів Михайла Гаврилка.


А 26 червня в обласному центрі відбудеться зустріч з автором сценарію цієї кінострічки та онуком Михайла Гаврилка.

Михайло ГаврилкоМихайло Гаврилко

Михайла Гаврилка у 1920 році спалили у топці паротяга,  як керівника антибільшовицького повстання на Диканьщині. Згадки про цього діяча, який зокрема відкривав перші українські школи, з’являються тільки у середині 90-х років. Першим про нього написав полтавський мистецтвознавець Віталій Ханка та історик Роман Коваль. Саме за сценарієм  Романа Коваля і зніматимуть документальний фільм про Михайла Гаврилка.

Перша зустріч-презентація з цим автором та онуком Михайла Гаврилка проходитиме 26 червня об 11-й годині у Полтавському районному Будинку культури (село Щербані, вулиця Центральна, 1). Наступна - цього  ж дня о 18-й годині в Полтавскій облпрофраді (Полтава, вулиця Жовтнева, 37).

Довідка «Кола»: Михайло Гаврилко – уродженець Козацьких хуторів поблизу села Рунівщина Полтавського району. Він видатний український скульптор, художник, поет, повстанський отаман. Михайло Гаврилко відкривав перші українські школи на Волині та ставив пам’ятники Тарасові Шевченку в Прикарпатті, на Буковині й рідній Полтавщині. Також воював за волю України як січовий стрілець і отаман.

До теми:

- День молоді у Полтаві: перелік заходів

- 303 річниця Полтавської битви: перелік заходів

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter