Які зміни можна очікувати в полтавському громадському транспорті

Новини
12 червня 2012 о 13:071409 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Які зміни можна очікувати в полтавському громадському транспорті
Оголошення  зупинок та GPS навігація в усіх видах громадського транспорту, заміна малогабаритних маршруток на великі автобуси - все це планують ввести у громадському транспорті Полтави.
У бік мікрорайону «Левада» хочуть замінити маршрутки на великі автобуси. А от, наприклад,  жителі ж "Огнівки" таких покращень найближчим часом можуть і не чекати.

Фото kolo.poltava.uaФото kolo.poltava.ua

- У зв’язку з тим, що наші жителі спальних районів змушені  їздити у не зовсім комфортних умовах, надана пропозиція замінити «Рути» на великі автобуси, - розповів Євген Савчук, начальник КП «Центральна диспетчерська служба міських пасажирських перевезень». - Мова йде про маршрути №№ 43, 44, 51 та 52. Це «Левада-Половки-Алмазний-Левада», «Південний-Алмазний-Половки-Південний»  і їх  зворотні маршрути. Якщо раніше в цих автобусах було від 18 місць для пасажирів, то тепер ми пропонуємо від 40. Було 16 одиниць транспорту, а буде 13 і один резервний. Все це ми плануємо винести на обговорення на сесії міської ради.

За словами працівник КП «Центральна диспетчерська служба міських пасажирських перевезень», такі зміни допоможуть зменшити аварійні ситуації. Окрім того, новий транспорт полегшить посадку для людей з вадами руху та мам з колясками.

У планах й замінити маловмісний транспорт, що їздить на мікрорайони  «Огнівка» та «Сади-2», зазначив Євген Вікторович. Але це поки що нереально, бо зокрема дорога, що йде від Полтавської міської лікарні №1 і до «Огнівки», досі має статус «тимчасової». Коли  жителям цих мікрорайонів обласного центру чекати нового транспорту – остаточної відповіді не дали.

Євген Савчук, начальник КП «Центральна диспетчерська служба міських пасажирських перевезень"Євген Савчук, начальник КП «Центральна диспетчерська служба міських пасажирських перевезень"

- У цьому році точно для жителів Огнівки так зване, транспортне, питання не буде вирішене. Немає технічної можливості для того, щоб там їздили великі автобуси. Однією з причин є дорога. Її потрібно розширяти. Вона має бути більшою семи метрів, а вона там до шести метрів.  Уже коли там будуватимуть мікрорайон «Лазурний», все роз’ясниться.  Там і тролейбус планують запустити.

Нагадуємо, що у  Полтаві борються з водіями, які не відчиняють усіх дверей пасажирам

Хочуть зробити, щоб на кожному з маршрутів оголошували кожну зупинку. На сьогодні таку інформацію пасажири отримуюють тільки у 30% з усього громадського транспорту.

У планах комунального підприємства і встановлення датчиків геонавігації у всіх транспортних одиницях, які стають на  маршрути. Це має полегшити контроль за водіями.

- Тобто згідно договору, коли перевізник виграє той чи той маршрут, він протягом певного періоду забов’язаний буде встановити GPS навігацію. Але у зв’язку з тим, що зараз високі ціни на паливо, не кожен з перевізників має змогу придбати цю систему, бо він ще за свій рахунок перевозить  пільговиків. Тобто на сьогодні це тільки ще пропонується.

До теми:

- У Полтаві двічі на тиждень штрафують водіїв-нелегалів

-  У Полтаві визначали, хто достойний перевозити пасажирів: список маршрутів