Русалчин тиждень – чого не слід робити

Новини
4 червня 2012 о 00:071616 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Русалчин тиждень – чого не слід робити
Тиждень після Трійці називають русалчиним, адже вважалося, що впродовж тижня по землі ходять русалки.

Фото з сайту blox.uaФото з сайту blox.ua

Згідно з народною уявою, русалки – це дівчата або молоді жінки, які втопилися під час купання. Вийшовши із води, русалки сідають на березі, розчісують своє довге волосся або водять хороводи. Іноді русалки вилазять на дерева й гойдаються на гіллі, співаючи пісень. Русалчині пісні небезпечні: хто почує їх, то, як зачарований, підійде близько до них, а русалки тоді заманять пришельця до себе, а потім залоскочуть і затягнуть у річку, на дно.

Дівчатам цими днями треба потурбуватись про вінки, бо вони є символом свята Трійці та оберігають від русалок. Вінки плетуть здебільшого з гілок берези або ж із живих квітів. Після використання їх слід зберігати у хаті аж до першого дня Петрівки. В Україні вірили, що кожний, хто помер чи втопився на зелені святки, стає русалкою.

Протягом Троїцького (русалчиного) тижня не можна:

дівчатам ходити в ліс або на водойми, бо там їх можуть зустріти русалки й залоскотати до смерті;

не можна вибілювати полотно: пустунки-русалки могли залишити на ньому незмивні сліди;

не слід кидати лушпиння з яєць на землю, бо як потрапить воно на воду, то серед нього плаватимуть русалки й робитимуть шкоду людям;

– не можна сіяти борошно прямо в діжку, бо буде багато русалок.

По закінченні тижня після Трійці русалок урочисто виряджали із села. «Ідіте, русалочки, ідіте, та нашого житечка не ломіте», співали, проводжаючи дівчину, вбрану русалкою, за межі села.

До теми: Зелена неділя – прикрасьте оселю клеченням і уникайте купання в річці.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter