Як лікувати «людські» хвороби тварин

Статті
Ольга Правденко14 лютого 2012 о 16:585570 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як лікувати «людські» хвороби тварин
Бронхіт, запалення легенів, отит, сечокам’яна хвороба, туберкульоз і навіть рак – це хвороби від яких можуть страждати не лише люди, а й тварини.


Вилікувати у тварин можна будь-яку хворобу, головне - вчасно звернутися (Фото Валентини Зайченко - 3 шт.)Вилікувати у тварин можна будь-яку хворобу, головне - вчасно звернутися (Фото Валентини Зайченко - 3 шт.)

Багато хто вважає, що кішок, собак, декоративних щурів, можна лікувати вдома самостійно, не показавши тварин лікарю. Логіка власників тут проста: «Я ж можу вилікуватися сам, прочитавши інструкцію до ліків, значить так само можна вилікувати і тварину». Таке лікування може призвести до незворотних наслідків.

Чимало власників кішок та собак, звертаються до ветеринарного лікаря лише тоді, коли тварина вже тривалий час не їсть чи не може сходити в туалет, серйозно хвора. При цьому люди забувають, що до ветеринара треба звертатися одразу ж після перших проявів хвороби.

Про найпоширеніші «людські хвороби тварин» «Коло» поговорило з Юрієм Мироненком, головним лікарем однієї із ветеринарних клінік Полтави, кандидатом ветеринарних наук, доцентом.Генетичні хвороби. У котів і собак, як і в людей, є генетична схильність до деяких хвороб. Це такі як, дисплазія тазостегнових суглобів, крипторхізм, вивих колінної чашечки. Тут розвиток захворювання залежить від породи.

– Наприклад, вивих колінної чашечки – це проблема, яка найчастіше зустрічається у йоркширських тер’єрів, тойтер’єрів та інших карликових порід собак. Залежно від ступеня важкості лікар визначає потрібно робити операцію чи ні, – каже Юрій Миронов.

Крипторхізм – це коли один сім’яник не став на своє місце в мошонці. Він буває у персидських та шотландських висловухих котів, а серед собак – у мопсів та боксерів. У всьому цивілізованому світі тварин з такою хворобою стерилізують, щоб вони не передавали по спадковості цей вроджену недугу.

– Дисплазія тазостегнових суглобів зустрічається в собак багатьох порід – німецьких вівчарок, боксерів, лабрадорів. Самолікування тут не допускається. Обов’язково треба консультуватися з лікарем, – наголосив Юрій Георгійович.

Якщо тварин стерилізувати, то це зменшить вірогідність захворіти на ракЯкщо тварин стерилізувати, то це зменшить вірогідність захворіти на ракРак. На жаль, тварини, як і люди хворіють на цю важковиліковну хворобу. Ветлікар каже, що страждають від нього і собаки, і коти, і щури. Зокрема досить часто рак молочної залози зустрічається у самок нестерилізованих кішок та собак. Дуже рідко на нього хворіють самці.

– Якщо тварину стерилізують до першої тічки, то можливість виникнення та розвитку раку молочних залоз виключена. Якщо тварину стерилізувати вже після тічки, то імовірність того, що вона захворіє на рак у 25 разів більша. Якщо ж тварина стерилізована після другої тічки, то можливість розвитку раку молочних залоз зростає в 50 разів у порівняні з тими, які не стерилізовані та постійно спарюються, – розповів Юрій Мироненко.

Саме тому тварин, яких ви не збираєтеся розмножувати треба стерилізувати. Тоді можливість захворіти на різноманітні хвороби, в тому числі й рак, суттєво знижується.

Окрім того, у тварин буває рак кісток, внутрішніх органів. Тут теж все залежить від власника тваринки. Якщо вчасно звернутися до лікаря, то можна вилікувати.Туберкульоз у котячих та собачих зустрічається вкрай рідко. Натомість декоративні щури хворіють ним частіше. Здебільшого щури хворіють на легеневий туберкульоз, рідше на кишечний. Найчастіше захворювання передається від хворих тварин до здорових, або якщо щурам давати молоко хворих на туберкульоз корів. У тваринки, яка занедужала немає апетиту, вона кашляє, проносить, у неї підвищується температура. Найчастіше таких щурів доводиться знищувати. Але все залежить від рекомендацій ветеринара.Бронхіт. Чхання та кашель у котика або собачки  може  бути ознакою бронхіту або вірусних заварювань.

– От зараз ми лікуємо кількох котів та собак хворих на бронхіт. А застудилися вони на вулиці, – наголосив ветлікар.

Якщо тварина живе постійно в теплій квартирі і на вулицю виходить дуже рідко, то може захворіти на бронхіт та інші простудні захворювання. Тому взимку, особливо, коли сильні морози, краще не виносьте свого улюбленця «подихати свіжим повітрям» на вулицю.

Хронічний бронхіт частіше трапляється у старих та слабких тварин, які мають хронічні хвороби серця, колапс трахеї.

– Якщо собака кашляє, то в деяких випадках цим кашлем можуть заразитися всі члени сім’ї. Тому псів треба щеплювати, – каже Юрій Георгійович.

Юрій МироненкоЮрій Мироненко

Сечокам’яна хвороба – частіше буває у котів, при цьому в самців.

– У самочок сечовий канал коротший та ширший, ніж у самців. Тому навіть, якщо в них є камінь в міхурі, він сам може досить легко і безболісно вийти. А от у самців навіть маленький камінь вкрай рідко виходить сам, – констатує Юрій Миронов.

У собак сечокам’яна хвороба зустрічається вкрай рідко і лише в деяких порід (цвергшнауцер, пікінес, лабрадор). Вона проявляється в тому, що тваринці важко та боляче сходити до туалету. Тут лікування у ветеринара обов’язкове, бо переповнений сечовий міхур може лопнути, порушується обмін речовин в організмі, більше того, Юрій Георгійович наголосив, коли кіт протягом двох днів не може сходити в туалет, то він може навіть померти.

Такій тваринці потрібна дієта, її назначає лікар залежно від розміру та складу каменів.Діабет є і в собак, і в котів. Його основні прояви – тварина починає багато пити та часто ходить до туалету. При цьому сеча має дуже специфічний запах. Окрім того тварина може або дуже сильно схуднути, або ж навпаки – швидко набрати зайві кілограми. Якщо ви побачили такі синдроми у своїх домашніх улюбленців, не зволікайте з візитом до ветеринарної клініки.Отит буває  зовнішній та середній. При зовнішньому отиті запалюється та частина вуха, яка знаходиться зовні від барабанної перетинки. Середній – це запалення середнього вуха. Найчастіше отити у котів та собак трапляються тоді, коли у вухо потрапляє чужорідне тіло чи кліщ. Такі тварини можуть дряпати собі вуха, часто крутити головою, із вух можуть бути різноманітні виділення та запах. Хвору на отит тварину треба обов’язково лікувати після консультації з лікарем. Якщо цього не робити, то тварина може втратити слух. До речі, як зазначив Юрій Мироненко, за минулий  рік отит у собак увійшов до трійки найпоширеніших хвороб, з якими  зверталися до їхньої клініки.

– У більшості випадків хвороби, які можуть «підчепити» тварини залежать від людини. Якщо вчасно робити профілактичні щеплення, то можливість захворіти на ту чи іншу хворобу майже виключена, – зазначив Юрій Георгійович.Цікаво знати. Чимало власників котів та собак скаржаться на хропіння своїх домашніх улюбленців. Дехто вважає хропіння хворобою. Та за словами Юрія Мироненка, це не хвороба. Є деякі породи котів (приміром, персидські) та собак ( наприклад, бульдоги, мастифи), в яких особлива будова голови та носових ходів, через це й виникає хропіння.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter