Новорічні традиції очільників Полтави: Матковський замінив іграшки на ялинці та провів Віденський бал

Дозвілля
Таня Цирульник5 січня 2012 о 16:36993 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Андрій Матковський «Коло» пропонує читачам пригадати, чим запам’яталися зимові гуляння за Кукоби, за Матковського та за Мамая.


За роки роботи Андрія Матковського на посаді мера епіцентр народних гулянь у Новорічну ніч перенесли від стадіону «Ворскла» та парку «Перемоги» на площу перед театром ім. Гоголя.

Стала іншою й центральна міська ялинка. Живе дерево замінили штучним. Замість іграшкових кеглів, м’ячів у господарських сітках та надувних кругів почали вішати справжні новорічні іграшки. Біля ялинки встановили вертеп. Напередодні Нового року в Полтаві почали проводити Віденський бал. Прийом для перших осіб міста проходив у Галереї мистецтв. Вхід на благодійний захід був платним, на ялинці, встановленій у залі, висіли паперові янголи, де діти з пільгових категорій записували, які б подарунки хотіли отримати.

«Ялинка міського голови» перебралася з другого поверху міської ради до виставкового залу міського Будинку культури.

На вулиці Жовтнева почав працювати новорічний ярмарок: тут розмістилося містечко майстрів, козацький табір, започаткували Свято сала.

Традиційно полтавці могли у новорічні свята куштувати глінтвейн за рецептом батька мера. Як і його попередник, другий мер Полтави вітав матерів, які народили дітей у Новорічну ніч. Дід Мороз за Андрія Матковського почав приходити до дітей, які у період новорічних свят опинилися у лікарні. У Полтаві побільшало ілюмінації: з’явилася «пляшка й рюмки», дерева по Жовтневі обмотали гірляндами. А у Новорічну ніч у всіх районах одночасно запускали салюти.

Одного разу мерію під Новий рік відвідав і «символ року» – коридорами міської ради в один з років блукало тигреня.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter