Новорічні традиції очільників Полтави: Кукоба пускав до міськради тварин і був щедрим до породіль

Новий рік-2012
Таня Цирульник5 січня 2012 о 16:371074 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Анатолій Кукоба (Фото з ukrlider.org.ua) «Коло» пропонує читачам пригадати, чим запам’яталися зимові гуляння за Кукоби, за Матковського та за Мамая.


Новорічні гуляння у Полтаві мало відрізняються рік від року: завжди ялинка, феєрверк, народні гуляння. Але кожен із полтавських мерів додавав у цей святковий сценарій щось своє.

Традиції Анатолія Кукоби

Коли говорять про полтавську зиму за часів Анатолія Кукоби, то згадують у першу чергу розчищені від снігу вулиці. Адже 5 разів обраний міський голова мав крутий норов і, коли під час щоденного об’їзду міста помічав недоліки роботи комунальників, робив їм «розгон».

А от Новий рік у Полтаві святкували за старим, радянським сценарієм, потроху додаючи до нього щось нове.

– Усі ялинки у Полтаві були живими: центральна, яку ставили біля стадіону «Ворскла», і у трьох районах міста, – згадує Анатолій Лобач, директор «Фонду захисту й підтримки талановитих дітей» імені Анатолія Кукоби. – Анатолій Тихонович заснував «ялинки міського голови». Вони проходили у міськвиконкомі на другому поверсі у залі засідань депутатів. З приміщення у цей період повністю виносили меблі, встановлювали там ялинку. На новорічні ранки запрошували дітей працівників полтавських підприємств та дітей робітників міськвиконкому. Залежно від того, хто був «символом року», привозили тварин: козу, мавпу тощо. Згодом, коли був створений «Фонд захисту й підтримки талановитих дітей», ранки проводили й у Галереї мистецтв. Цю традицію ми продовжуємо й сьогодні. Дітям у роки керівництва Анатолія Кукоби почали вручати новорічні подарунки у школі й дитсадках.

Почути привітання міського голови у Новорічну ніч можна було не тільки на головній ялинці біля стадіону, а й біля трьох районних – жодну з них мер не обділяв увагою. Також, за словами Анатолія Лобача, мер у першу ніч року обов’язково заїжджав на станцію швидкої допомоги, у міліцію, на водоканал з подарунками та вітаннями.

На початку року Анатолій Кукоба приходив до пологових будинків міста. Вітав жінок, які народили дітей у Полтаві у ніч з 31 грудня на 1 січня. Дарував 1000 гривень – на ті часи то була значна сума.

Ілюмінація у Полтаві тоді була скромнішою – світилося «кільце» навколо Корпусного парку. Гірлянди розвішували вздовж основних доріг на тролейбусних розтяжках. А керівники всіх установ мали вивішувати у вікнах гірлянди, новорічні іграшки, плакати з привітаннями полтавцям. І, головне, розчищати під’їзди до підприємства від снігу. А від кожної школи просили ще й виготовити велику яскраву водонепроникну новорічну іграшку на одну з міських ялинок.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter