Полтавські медики відкидають чутки про епідемію, але бояться, що кір завезуть з Європи

Новини
Таня Цирульник26 грудня 2011 о 09:10680 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото з cmu.eduЛікарі розповіли розвіяли чутки про епідемію кору. 


Полтавські медики запевняють: хвилюватися немає причин, але краще зробити щеплення.

Також лікарі вважають, що вірус кору можуть привезти з Європи іноземці під час Євро-2012.

В Україні від кору померла людина. Причин для паніки немає

617 випадків підозри захворювання на кір у 5 областях зафіксовано протягом листопада-грудня по усій країні. Такі дані державної санітарно-епідеміологічної служби оприлюднили станом на 19 грудня.

Найбільше випадків – 401 та 1 летальний, зареєстровано у Львівській області. У Івано-Франківській області зафіксовано 185 випадків, 12 – у Рівненській, по 10 – у Волинській та Закарпатській.

Станом на 21 грудня зафіксували перші 3 підозри на кір і на Полтавщині. Тривають лабораторні дослідження.

– Усі хворі – дорослі люди, наймолодшій жінці 21 рік, іншим – 28 та 41 рік, – говорить Марія Катеринчук, завідуюча епідеміологічним відділенням міської СЕС.

Востаннє у Полтаві була епідемія кору у 2002, 1996 та 1994 роках. Тоді теж хворіли дорослі полтавці.

Поодинокі випадки захворювання на кір трапляються у області щороку. На думку полтавських медиків, на Полтавщині період захворюваності на кір пройде без особливих проблем.

– Нам вдалося щепити близько 20 тисяч дітей, тож думаю, кір та краснуху ми легше переживемо, ніж інші регіони, де вакцинація взагалі була зірвана через негативне висвітлення проблеми щеплень у пресі та на телебаченні, – зазначив Юрій Курилко, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації, на щотижневій апаратній нараді.

У Європі хворіють на кір, можуть привезти й в Україну

Однією з причин зростання захворюваності може бути завезення кору з Європи, де відбувся значний підйом. За даними міністерства охорони здоров’я, у 42 країнах Європи з початку року зафіксовано понад 31 тисячу випадків цього недугу. Тому, на думку медиків, додатковим ризиком стане проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу у 2012 році, адже очікується приїзд іноземних вболівальників.

За даними Міністерства охорони здоров’я, останній підйом захворюваності на кір в Україні був зареєстрований у 2005 – 2006 роках у дитячих закладах. У 2006 було зареєстровано понад 42 тисячі випадків кору. Наразі Міністерство закупило близько 1 мільйона доз трикомпонентної вакцини (1 укол від кору, краснухи та паротиту), які планують використати для щеплення дітей. Вперше їх щеплюють у віці одного року, повторно – у 6 років.

До теми: Цієї зими полтавці менше хворіють на грипп: прогнози медиків

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter