У Полтаві через недбальство помер 10-місячний хлопчик: подробиці

Ситуація
Валентина Зайченко6 грудня 2011 о 15:271014 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото з po4emu.ruЧужий чоловік допоміг коштами на лікування немовляти та навіть хотів всиновити хворого хлопчика, розповіли правоохоронці. Але 10-місячний малюк помер.
Міліція запевняє, що смерть дитини сталася через недбальство 18-річної матері.

Нагадаємо, три дні лікарі боролися за життя 10-місячного хлопчика, але не змогли його врятувати – малюк помер від загального зараження крові.

Лікарі не вгледіли стан хлопчика через постійні переїзди матері, повідомляють правоохоронці

– Мати загиблого хлопчика виросла під Полтавою в Степному. Там закінчила школу. У 16 років завагітніла, у 17 народила. Раніше на обліку в міліції не перебувала, – розповіла Алла Квіта, інспектор ВЗГ УМВС України в Полтавській області. – Але відомо, що родина неблагополучна.

Після народження хлопчика дівчина на одному місці надовго не залишалась, тому лікарі не могли вчасно вгледіти запущений стан малюка.

– Дитина народилась здоровою. У Степному молода мати стала на облік у місцевій поліклініці, але згодом переїхала у Котельву зі своїм чоловіком. Там вона також була на обліку в медичному закладі, але пропускала візити до лікарів. Пізніше, зі слів самої жінки, вона посварилась з чоловіком і переїхала до куми у Карлівку. Але чи це правда та де саме перебувала жінка, точно невідомо. У Степне вона повернулась за кілька днів до смерті сина. Місцеві лікарі навіть не знали про її повернення у село, – розповіла Алла Квіта.

Чужий чоловік не зміг лишитися байдужим, коли побачив стан малюка, якого разом з матір’ю підвіз

Коли хлопчик вже був дуже хворий, дівчина вирішила повернутися у рідне село. На своєму авто харків’янин Михайло підібрав її біля. Карлівки – жінка стояла на обочині з дитиною та зупиняла попутки.  По дорозі мати пожаліла водію на здоров’я сина та нелегку долю. Михайло ж коли побачив, як виглядає малюк, розчулився і, навіть, дав 500 гривень на лікування.

– Коли він з відрядження повертався назад, то вирішив заїхати у лікарню і запитати, як же стан того хлопчика. Чоловік був впевнений, що мати звернулась в лікарню. Але в мед закладі відповіли, що такого звернення не було. Хоча лікарі відразу здогадались про кого йде мова, – розповіла Алла Квіта. – Усі разом вони поїхали до помешкання, де до переїзду жила дівчина. На подвір’ї вони побачили бабусю, яка лузгала насіння і спокійно сиділа. У хаті медпрацівники знайшли 10-місячного малюка наодинці з собою та в жахливому стані. Як розповіли лікарі, хлопчик був блідий, опухлий, з очей виділялись цукровичні виділення, навколо очей – червоні висипи, на губах тріскалась шкіра і текла кров, по тілу дитини були численні висипи та подразнення. Малюк був холодний та хрипів.

Бабуся їхати з хлопчиком в лікарню відмовилась. На питання, чи годували малюка, літня жінка відповіла, що він любив пити просто чай і більше нічого.

– Місцеві лікарі, оглянувши дитину, сказали, що її, навіть, не купали… – продовжує Алла Квіта.

Харків’янин, який перший забив тривогу щодо здоров’я хлопчика, до останнього допомагав його рятувати.

Хлопчика було доставлено до Полтавської районної лікарні, де після огляду встановлено діагноз – сепсис (загальне зараження крові). Дитина не сприймала їжу і навіть не плакала

– Хлопчика на швидкій допомозі терміново доставили до лікарні. Михайло з Харкова в цей же день купив все необхідне – памперси, пляшечку, дитяче харчування. Він сказав, що був готовий, навіть, всиновити хлопчика, адже в нього самого є дворічний син. Він вже не міг залишити цю дитину, – розповіла Алла Квіта.

Але через три дні малюк помер.

Його матері загрожує позбавлення волі від двох до п’яти років.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter