Полтавські аматори зняли фільм про реалії Афганістану

Новини
6 грудня 2011 о 19:021394 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавські аматори зняли фільм про реалії Афганістану
Сьогодні, 6 грудня, в День Збройних Сил України, в обласному центрі презентували документальний фільм «Змушені воювати».
Кіно складається з двох частин. Його створили полтавці. Демонстрували відеопроект у стінах педуніверситету, де власне він «народився».

Фільм презентували у великій актовій залі педуніверситету.Фільм презентували у великій актовій залі педуніверситету.У першій частини фільму «Ми інтернаціоналісти»  глядачам показують відео та слайди, які передають часи існування Радянського Союзу. Все поступово переходить у кадри з війни в Афганістані. Відеоряд супроводжує музика, під ритм якої у багатьох починає сильніше битись серце. Ефектним і пронизуючим є кадр, коли показують документи солдатів з їх фотографіями. А потім різко перед глядачами з’являється кладовище.  У другій частині «Слідами новітньої історії» учасники бойових дій в Афганістані розповідають про реалії та періодизацію війни, діляться своїми спогадами. У кінці обох частин фільму на чорному фоні пускають прізвища загиблих під час війни в Афгані. Завершує фільм одна із пісень відомого барда Володимира Раковського.

Автором ідеї фільму став Валерій Корчуков, голова Полтавської обласної організації ветеранів Афганістану. Режисер та автор сценарію Олександр Горшечніков. Над фільмом працювало багато людей. Чималу роботу зробили працівники та студенти ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Всі хто брав участь у створені проекту «Змушені воювати»Всі хто брав участь у створені проекту «Змушені воювати»

- Над цим фільмом робота тривала рік, після постанови задачі Валерієм Корчуковим., - розповів режисер та втор сценарію Олександр Горшечніков. – Але робота над фрагментами триває вже близько п’яти років. Сам монтаж і роботи по зйомці тривали рік. Весь фільм робився на базі нашого педуніверситету. У фільм увійшли архіви ветеранів і матеріали з інтернету. В основному це матеріали Іващенка Миколи Васильовича, його безцінні слайди, та чорно-білі фотографії учасників самого проекту, в яких ми брали інтерв’ю . Ми зробили першу презентацію. Чекаємо на відгуки, які можуть бути звісно і критичними. Адже ми не професіонали, а тільки аматори.

Автори фільму планують, що б їх відеоробота потрапила в школи, де їх використовуватимуть студенти, які проходитимуть практику, на уроках історії.

До теми

- У Полтаві афганці з рук в руки передали зброю молодим воякам.

- Як у Полтаві жінки стають військовими.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter