Закон «Про вибори народних депутатів України»: думки полтавців про нововведення

Новини
22 листопада 2011 о 17:14897 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Закон «Про вибори народних депутатів України»: думки полтавців про нововведення
Опитування. Сьогодні, 22 листопада, журналіст «Кола» провела опитування серед полтавців.
Запитувала їх ставлення щодо нововведень до Закону «Про вибори народних депутатів України», який ухвали 17 листопада.Олександр Якович, пенсіонер:
- Дуже не подобається. Перше, що  мені не подобається – це прохідний бар’єр. Друге – це те, що не братимуть участь партійні блоки  а тільки окремо партії. Це вже розчистили «Регіони» для себе. Буде тепер тільки дві партії Яценюка та Януковича. Я на вибори піду, але тільки для того щоб порвати бюлетені, бо це вже не вибори.
Любов:
- Система виборів то непогана, але все одно довкола ходимо. Скільки всього неправильно вертиться, а як його змінити я не знаю. У принципі нам все одно, аби людям було добре. Сподіваємось на краще.
Анна Василівна, медсестра:
- Політика тонка справа. Головне щоб прозоро було. Щоб дійсно не було підтасовок, тиску та підкупів. Щоб прозорість була і все.
Віталій Іванович, пенсіонер:
- У цілому я позитивно ставлюсь. Але є такі пункти, які треба було б змінити. Треба відсоткове відношення і тих,  і тих депутатів змінити. Не 50 на 50, а, допустимо, 25 на 75. При чому 25% давати по партійних списках. І обов’язково списки мають бути відкритими. А вони закриті, а це дуже погано. І це великий недолік цієї постанови.
Валентина Сабитівна (не забажала фотографуватись):

- Узагалі мені не дуже подобається, те що ухвалили. Мені, здається, що краще щоб відкриті списики були. І ніяких мажоритарок. Бо це все було вже.
Володимир Григорович, пенсіонер:
- Моє ставлення до всіх законів однакове. Бо я голосую, за тих кого я вже обрав. Це все, що вони там сперечаються нічого не дає. Це політичним партіям все потрібно. Для мене немає значення якою буде система. Навіть коли буде під пістолетом. І то я буду голосувати за кого вважаю потрібне. І партію я вже давно вибрав, і депутата з цієї партії. Ніякого значення не має цей закон, якщо люди правильно голосуватимуть.

Валентина Павлівна, пенсіонерка:
- Я навіть телевізор не дивлюсь, бо в нас старенькі люди навіть помирають, коли подивляться його. Докотились до такого життя ми. Голосувати піду. Але мені все одно які вибори і за якою системою будуть. Головне щоб людям нормально жилось,  а дітям робота була.

Валентина Андріївна, пенсіонерка:
- Я сама брала участь у виборчих кампаніях. Я проти того,  що 5 % бар’єр, якби менше. У нас навряд чи патріотичні партії наберуть стільки. Мені не подобається і те, що списки закриті. Будуть фальсифікації.
Віра Миколаївна, безробітна:
- Мене в цьому законі влаштовує і радує, що зменшені можливості фальсифікацій. Посилили кримінальну відповідальність за допущення фальсифікацій. Я думаю, що чесні люди побояться йти спостерігачами. А влада використовуватиме адмінресурси на повну, щоб своїх людей поставити. Стосовно бар’єру, можливо і правильно, бо партіє уже дуже багато зареєстровано, які тільки на папері.  Вони створюють труднощі при підрахунках. І 50 на 50, «мажоротарка» ця, теж не зовсім добре. Бо прості люди не мають можливості балотуватися. У них немає фінансів. Вони на мають підтримки адміністративної, і так далі. Я за те, щоб всі були рівні. Бо минулого разу я балотувалася в міську раду, але не мала таких ресурсів на рекламу як інші. А якби усі кандидати в депутати були поставлені в рівні рамки! Щоб рекламу виділяли для кожної партії на державних каналах, наприклад. Важко у нас порядним людям конкурувати.
Вікторія Василівна, медсестра:
- Я не зовсім розбираюсь, але думаю, що буде краще. Бо партій багато, а робота їхня не помітна.
Марина, клієнт-менеджер:
- Які б вибори не було, за кого і як не голосуємо, однаково результатів не маємо. Кожен, в першу чергу, думає за себе. Користі від  цього немає.

До теми - Змінилися закони, що стосуються багатодітних сімей.